Facebook Google+ Twitter

USA: Plan ratunkowy dla gospodarki przeszedł w Senacie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-10 21:14

Amerykański Senat przyjął plan ratunkowy dla gospodarki, o wartości ponad 800 miliardów dolarów. Plan stanie się teraz przedmiotem negocjacji z Izbą Reprezentantów, która przyjęła własną wersję pakietu antykryzysowego.

By przeforsować plan, Demokraci potrzebowali co najmniej 60 głosów. Pułap ten udało się im osiągnąć dzięki poparciu trzech senatorów Partii Republikańskiej.

Ceną za głosy Republikanów były jednak istotne zmiany w planie. W porównaniu z wersją przyjętą przez Izbę Reprezentantów, wydatki budżetu są mniejsze o 100 miliardów dolarów. Zamiast tego wprowadzono dodatkowe cięcia podatków.

Już dziś przedstawiciele obu izb Kongresu rozpoczną negocjacje na temat ostatecznej wersji planu. Wypracowanie kompromisu może być trudne, bo przywracając niektóre wydatki budżetowe, postulowane przez Demokratów w Izbie Reprezentantów, twórcy pakietu mogą stracić głosy umiarkowanych Republikanów.

Przewodniczący demokratycznej większości w Senacie Harry Reid wyraził jednak przekonanie, że pakiet antykryzysowy uda się uchwalić do końca tygodnia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.