Facebook Google+ Twitter

USA: Po huraganie Katrina będą miliardowe odszkodowania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 19:14

Sąd w Nowym Orleanie uznał, że zaniedbania Korpusu Inżynieryjnego Amerykańskiej Armii spowodowały powódź po huraganie Karina w 2005 roku. Orzeczenie sądu może zmusić rząd Stanów Zjednoczonych do wypłacenia miliardów dolarów odszkodowań.

Sąd okręgowy w Nowym Orleanie rozpatrywał skargę 6 mieszkańców i właścicieli małych firm, którzy zostali poszkodowani w powodzi po huraganie Katrina. Zarzucali oni Korpusowi Inżynieryjnemu zaniedbania w utrzymaniu i konstrukcji przechodzących przez miasto kanałów.

Sędzia podzielił argumentację autorów pozwu i przyznał im 720 tysięcy dolarów odszkodowania. W liczącym 156 stron wyroku stwierdził, że opieszałość i zaniedbania Korpusu doprowadziły do „utraty życia ludzkiego i strat materialnych ogromnych rozmiarów".

Przedstawiciele amerykańskiej administracji zapowiedzieli, że odwołają się od wyroku. Jeśli jednak przegrają w sądzie wyższej instancji, rząd Stanów Zjednoczonych może być zmuszony do wypłacenia kolejnych odszkodowań. Ich łączna kwota może sięgnąć dziesiątków miliardów dolarów, ponieważ w wyniku powodzi po huraganie Katrina ucierpiało ponad 100 tysięcy ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.