Facebook Google+ Twitter

USA: Pogrzeb ostatniego polityka z klanu Kennedych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 07:25

Ameryka pożegnała zmarłego w wieku 77 lat senatora Edwarda Kennedy'ego. Uroczystości pogrzebowe odbywały się w Bostonie i Waszyngtonie. Kennedy został pochowany na Cmentarzu Narodowym Arlington.

Tysiące Amerykanów wyszły w deszczowy sobotni poranek na ulice Bostonu, by oddać hołd ostatniemu z braci Kennedych. W katolickiej bazylice Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odprawiono mszę pogrzebową. Przy muzyce słynnego wiolonczelisty Yo-Yo Ma i pieśniach Placido Domingo, Kennedy'ego żegnała rodzina, a także urzędujący i byli prezydenci, członkowie rządu i kongresmani.

Prezydent
Barack Obama podkreślił, że przez tragedie, jakie przeszedł Edward Kennedy, stał się bardziej wrażliwy na los i cierpienia innych. - Ted Kennedy nie poświęcił swego życia na obronę interesów bogatych, wpływowych i uprzywilejowanych. Reprezentował tych, których głos nie był słyszany - powiedział prezydent Obama.

Po południu owiniętą w amerykańską flagę trumnę przewieziono samolotem do Waszyngtonu. Kondukt żałobny zatrzymał się pod gmachem Kongresu, gdzie Kennedy'ego pożegnali pracownicy Senatu, w którym pracował przez 47 lat. Wieczorem trumna z ciałem senatora spoczęła w grobie na Cmentarzu Arlington, niedaleko miejsca w którym pochowani są jego dwaj tragicznie zmarli bracia: prezydent John Kennedy i senator Robert Kennedy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.