Facebook Google+ Twitter

USA: Polański chce być sądzony zaocznie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-07 07:30

Roman Polański chce zostać osądzony zaocznie za stosunek seksualny z 13-letnią dziewczynką. Adwokaci słynnego reżysera złożyli wczoraj w Los Angeles formalny wniosek w tej sprawie. Sędzia jednak odłożył decyzję na później.

"Wiem, że mam prawo do uczestnictwa w postępowaniu przeciwko mnie, ale rezygnuję z tego prawa i zgadzam się na wyrok pod moją nieobecność" - napisał Roman Polański w oświadczeniu, które jego prawnicy przekazali sędziemu Peterowi Espinozie.

Sędzia przyjął wniosek, ale powiedział, że chce poznać argumenty obrony oraz stanowisko prokuratury. Espinoza wyznaczył kolejne posiedzenie sądu na 22 stycznia. Prokuratura jednak już wczoraj nie pozostawiła wątpliwości, że sprzeciwi się wnioskowi Polańskiego. Prokurator David Walgren oświadczył, że reżyser powinien jak najszybciej wrócić do Kalifornii, zamiast kontynuować walkę ze swego komfortowego domku letniskowego w szwajcarskich Alpach.

Sędzia Espinoza również wyrażał wątpliwości. Gdy obrońca Polańskiego Chud Hummel powołał się na opinię sądu apelacyjnego o możliwości wydania zaocznego wyroku, Espinoza stwierdził, że była to jedynie sugestia, a nie dyrektywa. Sędzia zwrócił uwagę, że sąd apelacyjny podpowiedział także inne rozwiązanie, a mianowicie dobrowolne poddanie się przez Romana Polańskiego ekstradycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.