Facebook Google+ Twitter

USA pomogą ofiarom pakistańskich powodzi

ONZ podało, że iczba osób, które ucierpiały i zostały pozbawione dachu nad głową w wyniku powodzi w Pakistanie wynosi ponad 4 miliony. Hilary Clinton zapowiedziała, że Stany Zjednoczone przeznaczą 150 milionów dolarów na pomoc ofiarom.

Powódź w pakistanie - wikipedia.org / Fot. Horace Murray, U.S. Army"Przez powódź uciepiało więcej ludzi, niż podczas tsunami w Indiach, trzęsienia ziemi na Haiti i Kaszmirze łącznie" - powiedziała Sekretarz Stanu USA na sesji plenarnej ONZ w czwartek. "Obawiamy się, ze kolejna fala może rozciągnąć się poza obszary, które już zostały dotknięte powodzią" - dodała.

Clinton zapewniła mieszkańców Pakistanu, ze Stany Zjednoczone nie opuszczą ich w obliczu tej tragedii - "Będziemy z wami za każdym razem, gdy woda wzbierze i gdy opadnie. Gdy będziecie na nowo zasadzac plony i naprawiac drogi. Będziemy was wspierac w budowaniu silniejszego narodu i zapewnieniu lepszej przyszłości dla waszych rodzin".

Około 20 procent powierzchni kraju znajduje się pod wodą. Ponad 800 tysięcy domów zostało zniszczonych, bądź uszkodzonych. Powódź zmusiła dwa miliony ludzi do tego, aby opuścili swoje miejsca zamieszkania, setki mostów zostały zburzone odcinając ludzi od części miast. Problemem stają się także choroby wywoływane przez zanieczyszczenia i brud znajdujące się dookoła.

W Nowym Yorku, specjalny urzędnik administracji Obamy ds. Pakistanu, Richard Holbrooke, powiedział w CNN, że powódź obejmująca zasięgiem obszar większy niż powierzchnia Włoch poważnie dotknęła rząd Pakistanu. Ujawnił, że najbardziej ucierpiały władze lokalne.

W pomoc powodzianom włączyli się także inni politycy. Senator z Massachusetts, John Kerry, chce przeznaczyć na rozwój społeczny i gospodarczy 200 mln dolarów Stwierdził, że ta tragedia może poddac testowi demokrację w Pakistanie.

Lider opozycji w Pakistanie, Nawaz Sharif, zaproponował utworzenie niezależniej koalicji, która pracowałaby na rzecz rozporządzania uzykanymi środkami wsparcia.

Pakistan stale uzyskuje pomoc od społeczności międzynarodowej - w ożywianiu słabej gospodarki, walce z Talibami, problemie z uchodźcami i powrocie do stabilności po trzęsieniu ziemi w Kaszmirze z 2005 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W Pakistanie jest 15 mln ludzi dotkniętych powodzią. Darczyńcy przez pewien czas ociągali się z pomocą. Być może kierował nimi niepokój, czy ich pieniądze dotrą do poszkodowanych, czy też przejmą je Talibowie. W tej chwli jest już przygotowane 70mln euro na pomoc. W rejonie katastrofy zmarło już co najmniej 1475 ludzi, a 2052 cierpi z powodu różnych obrażeń. Tragiczna sytuacja jest dzieci, które są zagłodzone i chorują. link
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.