Facebook Google+ Twitter

USA poproszą sojuszników o dodatkowych żołnierzy w Afganistanie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-14 22:09

Jak podają źródła NATO, USA będą nalegać aby ich europejscy sojusznicy wysłali więcej żołnierzy do Afganistanu.

Mimo ogromnej przewagi technicznej nad Talibami wojska koalicji nie potrafią zapanować nad Afganistanem, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Romanian_troops.jpg / Fot. Wikimedia CommonsWedług NATO, głównodowodzący amerykańskich wojsk, generał McChrystal jeszcze nie zdecydował, czy poprosi o posiłki w postaci nowych żołnierzy jeszcze jesienią tego roku. Jeśli jednak tak się stanie, USA twierdzą, że Wielka Brytania, Francja, Włochy i Niemcy posiadają zdolności, aby wysłać dodatkowe oddziały.

Administracja Barraca Obamy wysłała do tej pory 21 000 żołnierzy, a dodatkowe 6 000 czeka na wyjazd. Amerykanie stanowią w chwili obecnej prawie dwie trzecie całego kontyngentu NATO w Afganistanie. Według Waszyngtonu, jest on już zbyt mocno zaangażowany w wojnę zarówno w Iraku jak i Afganistanie, co uniemożliwia wysłanie kolejnych posiłków.

Według źródeł NATO Francja, Włochy i Niemcy będą dysponowały kilkoma tysiącami żołnierzy po tym jak misja w Kosowie zostanie ograniczona, a misja w Libanie całkowicie zamknięta. Możliwości Wielkiej Brytanii określa się na poziomie 2000 żołnierzy, podkreślając jednocześnie wysoki poziom poparcia dla misji w Afganistanie ze strony brytyjskiego społeczeństwa, mimo ostatnich przypadków zabicia brytyjskich żołnierzy.

Na podstawie: http://www.guardian.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.