Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20230 miejsce

USA. Pożar platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej ugaszony

Pożar na platformie wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej, położonej około 130 km od wybrzeża Luizjany został ugaszony po około siedmiu godzinach od wybuchu. Nie doszło do wycieku ropy z odwiertu - informuje amerykańska straż nabrzeżna.

Zdjęcie ilustracyjne z kwietnia 2010 roku / Fot. PAP- Przedstawiciele właściciela platformy, firmy Marine Energy, poinformowali nas, że pali się skład łatwopalnych materiałów. Dopływ ropy z dna jest odcięty - wyjaśnił Bobby Jindal, gubernator Luizjany. Na razie nie wiadomo jakie jest źródło wycieku ropy o długości 1,5 km.

- Wszystkich 13 pracowników platformy zlokalizowano w wodzie, mają na sobie kombinezony ratunkowe. Nie ma ofiar śmiertelnych - informował zaraz po wybuchu John Edwards z USCG.

Obecnie wszyscy pracownicy platformy zostali już wyłowieni z wody - podaje TVN24.

Pod koniec kwietnia doszło do eksplozji i pożaru na platformie należącej do koncernu BP. Do Zatoki Meksykańskiej wydostało się około 700 milionów litrów ropy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Myślę, że tym razem to nie zamach. Jestem na 100% przekonany, że w Zatoce Meksykańskiej w tym momencie patrol prowadzi co najmniej kilka uderzeniowych atomowych okrętów podwodnych, a na każdej platformie są amerykańscy agenci. Poza tym tereny roponośne na pewno są patrolowane z powietrza przez samoloty USCG (straży przybrzeżnej) oraz USN (marynarki wojennej). Raczej stawiałbym na rażące niedbalstwo, powodowane chęcią zysku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może to nie przypadek?
Taka wieża to łatwy cel. Wspominałem o tym przy okazji pierwszej tragedii w Zatoce Meksykańskiej. Kilka takich wypadków o podobnej skali może rozchwiać cały system.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie to już wygląda na kompletne nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa oraz braku odpowiedniego nadzoru. Obamie nieźle się dostanie. Na przykład po katastrofach platform na Morzu Północnym w latach 80-tych wydano miliony na poprawienie bezpieczeństwa. I już nie słychać o katastrofach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórka z link Straszne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.