Facebook Google+ Twitter

USA: Przeciwnicy papierosów wygrali kolejną bitwę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-20 07:20

Wczoraj przeciwnikom palenia udało się przeforsować zakaz palenia w barach i restauracjach Wirginii - stanu, którego cała historia związana jest z tytoniem.

Przeciwnicy tytoniu od dawna podejmowali próby wprowadzenia zakazu palenia w barach i restauracjach Wirginii. Zawsze spotykali się z oporem konserwatywnych polityków, lobby tytoniowego oraz mieszkańców prowincji, którzy proponowane ograniczenia uznawali za zamach na swobody obywatelskie. Zmiany demograficzne i kulturowe jakie zaszły w ostatnich latach w Wirginii sprawiły jednak, że parlament stanowy w końcu przegłosował zakaz.

Zgodnie z uchwaloną wczoraj ustawą palenie będzie dopuszczalne tylko w tych barach i restauracjach, które przeznaczą dla palaczy osobne wentylowane pomieszczenia. Wprowadzenie zakazu palenia w barach Wirginii ma duże znaczenie symboliczne. Pierwsi kolonizatorzy Ameryki, którzy dotarli do Wirginii 400 lat temu przetrwali właśnie dzięki uprawie tytoniu, a produkcja papierosów od dawna należała do głównych gałęzi gospodarki tego stanu. W Wirginii znajduje się siedziba największego producenta papierosów na świecie koncernu Philip Morris, a liście tytoniu namalowane są na kopule stanowego Kapitolu. W Arlington na północy Wirginii jest nawet kino, w którym można palić w trakcie projekcji. Wirginia jest pierwszym stanem tradycyjnego amerykańskiego południa, który wprowadził zakaz palenia w barach i restauracjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.