Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

50628 miejsce

USA. Publikacja utworu Exodus na FB uznana za groźbę terrorysty

Nielicho zdziwiony był fan heavy metalu ze Stanów Zjednoczonych, kiedy został aresztowany przez służby specjalne jako potencjalny terrorysta. Zakochany w mocniejszym rocku tylko zamieścił na Facebooku utwór zespołu Exodus...

Exodus (logo). By Eugene ripper (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Eugene ripperW Greenville, w amerykańskim stanie Kentucky, mieszka 31-letni fan thrash metalowego zespołu Exodus. James Evans jest wielbicielem cięższego grania w ogólności. Często zamieszcza słowa swoich ulubionych piosenek na Facebooku. Nigdy nie wyobrażał sobie, by z tego powodu mógł wylądować w więzieniu. W dniu 24 sierpnia, Evans publikował tekst utworu "Class Dismissed (A Hate Primer)" (Klasa została rozwiązana - elementarz nienawiści) z płyty "Exhibit B: The Human Condition" wydanej przez Exodus w 2010r. Poniższy fragment Evans uznał za szczególnie godny eksponowania:


"Student bodies lying dead in the halls
A blood spattered treatise of hate
Class dismissed is my hypothesis
Gunfire ends the debate


Ciała studentów leżą martwe na korytarzach
Krew rozbryzgnęła traktatem nienawiści
Klasa została rozwiązana - to moja hipoteza
Wystrzał kończy dyskusję"Historia muzyki rockowej zna wiele treści o wymowie przedmiotowo niestosownej. W tym przypadku, James Evans publikacją tekstu zespołu Exodus wzbudził niepokój amerykańskich służb i został aresztowany. Powodem było "zagrożenie terrorystyczne." Post na FB został odebrany jako groźba, "że zabije studentów i pracowników uczelni."

Gary Holt (Exodus), lkoncert z Slayer. By Dylan Wilks [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. Dylan WilksW kwestii spornego tekstu najlepiej zasięgnąć języka u źródeł, zatem warto poznać stanowisko gitarzysty Exodusu, Gary`ego Holta: "Pomysł, że pojedyncza osoba w naszym wielkim kraju, mogłaby zostać aresztowana po prostu za publikację słów piosenki, jest czymś w co nie uwierzyłbym, że może zdarzyć się w wolnym społeczeństwie. James Evans tylko zamieścił teksty ulubionego zespołu, na Facebooku, i za to został zamknięty. Utwór został napisany na zasadzie spojrzenia oczami szaleńca i w żaden sposób nie popiera tego rodzaju popieprzonego zachowania. To była masakra na Virginia Tech [uniwersytet amerykański - przyp. aut.] popełniona przez Seung-Hui Cho*, co było tematem i inspiracją do napisania piosenki. Jedyna jaka zmusza nas do naciskania na hamulce przed graniem jej na żywo. Zaś po strzelaninie w Sandy Hook** nie chcemy być postrzegani jako niewrażliwi.

Niektórzy z nas, z Exodusu są rodzicami, więc oczywiście te rzeczy, które dzieją się blisko domu, to jak dla każdego rodzica są najgorszym rodzajem strachu. Takie momenty są utkane z koszmarów, a życie, tak jak muzyka, nie zawsze jest piękne. Jednak kiedy będziemy reagować przesadnie jak z tekstami jakiegokolwiek z zespołów, łącznie z Exodusem, i zaczniemy aresztować ludzi, to wrócimy do jaskini, popadniemy w paranoję, skąd najlepsza droga, by stać się Orwellowskim społeczeństwem."


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.