Facebook Google+ Twitter

USA: Radosław Sikorski nie spotka się z Hillary Clinton

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 07:13

W ostatnim dniu wizyty w Waszyngtonie minister Radosław Sikorski nie spotka się z sekretarz stanu Hillary Clinton. Szefowa amerykańskiej dyplomacji przedłużyła wizytę na Bliskim Wschodzie z powodu kryzysu politycznego w tym regionie.

Podczas spotkania w Departamencie Stanu ministrowie Radosław Sikorski i Hillary Clinton mieli ogłosić wznowienie tak zwanego „dialogu strategicznego"pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Z powodu groźby fiaska wysiłków dyplomatycznych w konflikcie Izraelsko-Palestyńskim, Clinton zamiast wrócić do Waszyngtonu poleciała do Egiptu. Według profesora Zbigniewa Brzezińskiego odwołanie spotkania z ministrem Sikorskim nie świadczy o bagatelizowaniu przez USA spraw polskich. Rzecznik Departamentu Stanu Ian Kelly powiedział że Hillary Clinton liczy na szybkie ustalenie nowego terminu spotkania z ministrem Sikorskim i ogłoszenie wznowienia współpracy strategicznej pomiędzy Polską a USA.

Dziś szef polskiej dyplomacji spotka się w Waszyngtonie z doradca Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego generałem Jamesem Jonesem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.