Facebook Google+ Twitter

USA: rakiety i tak nie obronią Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-24 07:44

Amerykanie uważają, że Polska nie potrzebuje drogiego sprzętu do obrony kraju, bo i tak nie będzie w stanie odeprzeć ataku na przykład ze strony Rosji. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Dziennikarze gazety dowiedzieli się, że Ministerstwo Obrony Narodowej nie zgadza się z oceną amerykańskich ekspertów, dotyczącą potrzeb modernizacyjnych polskiej armii. Amerykanie przekonują, że nawet najdroższe uzbrojenie nie zapewni Polsce bezpieczeństwa.

O modernizacji polskiej armii rozmawiała w Warszawie polsko-amerykańska grupa konsultacyjna do spraw współpracy strategicznej.

Z amerykańskich analiz wynika, że w razie ataku ze strony Rosji nie ochroni Polski nawet kilkanaście baterii rakiet Patriot. Dlatego zamiast niepotrzebnie wydawać miliardy złotych, polski rząd powinien zrobić wszystko, aby w przypadku zagrożenia umożliwić jak najszybszą odsiecz wojskom NATO lub USA.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dla Polski wystarczy koniki z drewna. albo bron z Rosji
- każda bron to symbol jak flaga, dlatego zachód niema nasze Marki firmy Polskie i Słowiańskie, jak samochody i inne, tylko ich, chwała dla nich z zarobkiem.
Amerykanie zamkneli nam produkcji samolotów - Iskra - aby miec teraz stare graty.
Albo jest generalem i Marszałek albo oni wojskowi od studia na zachodzie zrobili się lalkami, morze tak lepiej na zamach, zmienić te lalkiiiii.
Zachód wrogiem Słowian i Polski - Wschód nie miesza sie z zachodem. ( debile ucią w Polsce emigrować na zachód aby płakali i dali im skórę białą, taką oni mają politykę na zachodzie przeciw Polaków .
Jak Polska by była ...... to by produkowali własne rakiety i bron.
najgorsze wrogi Polski to germany i Turcja-albani.
Amerykanie nawet nie potrafili w Iraku.
My Słowianie zbudowaliśmy Amerykę i daliśmy im technikę, to znaczy oni są pod nami z takimi mądrościami i pomysły Barańskie. My Polacy wyzwoliliśmy Amerykę od Anglii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Amerykanie zamknęli nam produkcji samoloty - Iskra - aby miec teraz stare graty.
Albo jest generale i Marszałek albo od studia na zachodzie zrobili się lalkami, tak lepiej na zamach, zmienić te lalkiii.
Zachód wrogiem Słowian i Polski - Wschód nie miesza sie z zachodem. ( debile uciąć w Polsce emigrować na zachód aby płakali i dali im skórę białą, taką oni mają politykę na zachodzie.
Jak polska by była ...... to by produkowali własne rakiety i bron.
nai gorsze wrogi Polski to germany i turcia-albani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla Polski wystarcza koniki z drewna. albo bron z Rosji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.