Facebook Google+ Twitter

USA: Stan zagrożenia świńską grypa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-25 07:44

Prezydent Barack Obama ogłosił stan zagrożenia grypą typu H1N1 w Stanach Zjednoczonych. Uprości to procedury walki z tą chorobą.

Biały Dom poinformował, że wprowadzenie stanu zagrożenia świńską grypą ma formalny charakter. Dzięki temu placówki służby zdrowia będą mogły ominąć wiele biurokratycznych procedur. Chodzi na przykład o otwieranie dodatkowych, tymczasowych centrów leczenia i szczepień, a także uproszczenie formularzy, jakie muszą wypełniać pacjenci. Deklaracja ułatwia też przekazywanie władzom lokalnym federalnych dotacji.

Wprowadzając stan zagrożenia świńską grypa Barack Obama zapewnił, że władze USA są dobrze przygotowane na walkę z epidemią. Amerykański prezydent przyznał jednak, że wirus H1N1 rozprzestrzenia się szybko i w niektórych miejscach placówki medyczne mogą mieć kłopoty z zapewnieniem należytej opieki wszystkim chorym.

W Stanach Zjednoczonych liczba osób zarażonych wirusem H1N1 sięgnęła milionów. Ponad 20 tysięcy osób trafiło do szpitali. Około tysiąca chorych zmarło. Rząd USA zamówił 150 milionów szczepionek na świńską grypę, jednak produkcja preparatu opóźnia się. Do lekarzy dotarło na razie tylko 11 milionów dawek szczepionki. Reszta będzie dostępna w listopadzie i w grudniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

4700 na świecie a na zwykłą, sezonową grypę, co roku umiera 500 tys osób. Washington Post przeprowadził sondaż, który wykazał, że 62% Amerykanów nie zamierza brać zastrzyku H1N1.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.