Facebook Google+ Twitter

USA: Statua Wolności znów będzie otwarta dla turystów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 20:13

Turyści i mieszkańcy Nowego Jorku znów będą mogli wejść na szczyt Statuy Wolności. Po 7 latach przerwy, amerykańskie władze postanowiły otworzyć taras widokowy w koronie słynnego posągu.

Po atakach z 11 września Statua wraz z Wyspą Wolności, na której stoi, zostały zamknięte dla zwiedzających. Władze Stanów Zjednoczonych obawiały się, że może tam dojść do zamachu terrorystycznego lub akcji sabotażowej. Po trwającej 4 lata przebudowie terenu wokół Statuy i wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń, w 2005 pomnik ponownie otwarto dla zwiedzających. Mogli oni jednak wchodzić tylko na granitowy piedestał. Dostęp do położonego kilkadziesiąt metrów wyżej tarasu widokowego wewnątrz korony był niemożliwy. Zmieni się to 4 lipca - w amerykańskie święto niepodległości.


Od
tego dnia co godzinę odbywać się będzie losowanie 30 biletów, a zwycięzcy loterii będą mogli podziwiać widok Nowego Jorku z miejsca z jakiego na miasto patrzy „Lady Liberty”.

Statua Wolności, której oficjalna nazwa brzmi „Wolność promieniująca na świat”, została wzniesiona w połowie lat 80. XIX wieku. Posąg był darem narodu francuskiego dla Amerykanów. Statua jest jedną z największych atrakcji Nowego Jorku. Co roku zwiedza ją ponad 3 miliony turystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.