Facebook Google+ Twitter

USA: Timothy Geithner nowym sekretarzem skarbu?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-23 18:23

Nowym amerykańskim sekretarzem skarbu zostanie szef nowojorskiej Rezerwy Federalnej, Timothy Geithner. Potwierdził to główny doradca Baracka Obamy, David Axelrod.

Kandydaturę Geithnera Obama ogłosi jutro na specjalnej konferencji prasowej. Timothy Geithner ma 47 lat. Jest specjalistą od rynków finansowych. Zanim został przedstawicielem amerykańskiego banku centralnego w Nowym Jorku, był zastępcą sekretarza skarbu w administracji Billa Clintona.

W młodości Geithner mieszkał z rodzicami w Zimbabwe, Indiach, Tajlandii i Chinach. Ukończył prestiżowy amerykański uniwersytet Johnsa Hopkinsa, uczył się chińskiego i japońskiego. Kiedy przedwczoraj media poinformowały, że ma zostać sekretarzem skarbu, akcje na nowojorskiej giełdzie poszły w górę o ponad 6 procent.

Jutro na specjalnej konferencji prasowej Barack Obama przedstawi Amerykanom trzon swego zespołu ekonomicznego. Oprócz Geithnera w jego skład wejdzie były sekretarz skarbu Lawrens Summers, który ma zostać głównym doradcą Obamy do spraw gospodarczych. Prezydent-elekt przedstawi też założenia pakietu stymulacyjnego, który ma pomóc w walce z recesją. Plan Obamy zakłada znaczące inwestycje w infrastrukturę i stworzenie wciągu 2 lat dwóch i pół miliona nowych miejsc pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.