Facebook Google+ Twitter

USA: Usterka Toyoty zabiła 34 osoby?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-15 22:42

W Stanach Zjednoczonych rośnie liczba skarg na Toyotę. Wadliwy pedał gazu w samochodach tego koncernu mógł spowodować śmierć 34 osób.

Zanim w Stanach Zjednoczonych nagłośniono sprawę blokującego się pedału gazu w Toyotach, amerykański Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego otrzymał zgłoszenia o 17 poważnych wypadkach tych samochodów, w których zginęło 21 osób. Do wypadków doszło w latach 2000-2009. W ostatnich trzech tygodniach amerykańscy kierowcy zgłosili kolejnych 9 wypadków z 13 ofiarami śmiertelnymi i 10 osobami rannymi. Wydarzyły się one między 2005 a 2010 rokiem.

Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poinformował także o fali nowych skarg na układ hamulcowy w Toyotach Prius. Przed 3 lutego, kiedy to wszczęto dochodzenie w tej sprawie, amerykańskie władze miały 120 zgłoszeń od kierowców. Obecnie ich liczna przekracza już 1100. Obejmują one 34 wypadki, w których 6 osób zostało rannych.

Rzeczniczka amerykańskiego ministerstwa transportu Oliwia Alair oświadczyła, że gwałtowny wzrost liczby skarg po nagłośnieniu informacji o usterkach jest zjawiskiem normalnym. Żaden ze zgłoszonych przypadków nie został jeszcze ostatecznie zweryfikowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.