Facebook Google+ Twitter

USA. W Fort Lee piesi nie będą mogli sms-ować podczas spacerów

W jednym z amerykańskich miasteczek policja wprowadziła zakaz smsowania podczas spacerów i poruszania się w miejscach publicznych.

sms / Fot. Viola KreczmerPolicja w amerykańskim miasteczku Fort Lee, New Jersey jako pierwsza rozpoczęła walkę z sms-owiczami, którzy nie widzą gdzie idą. Każdy złapany na sms-owaniu w trakcie chodzenia będzie karany za nieostrożne poruszanie się i zbaczanie z chodnika.

Policja w Fort Lee twierdzi, że pomysł powstał z myślą bezpieczeństwie pieszych. Tylko w tym roku już ponad 20 pieszych zostało potrąconych w wyniku nieuwagi podczas pisania sms-ów. W ciągu zaledwie sześciu tygodni, ukarano grzywną 117 sms-owiczów.

"To bardzo uciążliwy problem. Piesi nie patrzą gdzie idą i nie zdają sobie z tego sprawy" - powiedział Thomas Ripoli, szef policji w Fort Lee.

Tymczasem profesorowie na uniwersytecie w Nowym Jorku przeprowadzili badania dotyczące sms-owania podczas spaceru. Badającym zakryto twarze tak, by ich pole widzenia ograniczyło się do telefonu, następnie kazano im iść po linii prostej. Wyniki badań wykazały, że ludzie piszący sms podczas poruszania się, są o 60 procent bardziej narażeni na zboczenie z drogi.

Tymczasem, dostępne już są aplikacje, które mają pomagać ludziom chodzić i pisać w tym samym czasie. W aplikacji wykorzystany jest aparat wbudowany w telefonie, który pokazuje widok drogi w górnej połowie ekranie telefonu. Jest to jednak bardzo ograniczony widok.

Znajdź nas na Google+


Źródło - BBCsms / Fot. Viola Kreczmer

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pomyśleć, że gdzieś indziej, poza naszym krajem, ludziska dostosowują się do przepisów i nie robią z tego protestu, że rządzący dokonali zamachu na ich osobistą wolność. U nas co drugi kierowca na skrzyżowaniu kręci kierownicą jednym paluszkiem, bo w drugim ręku telefonem operuje i ma biznesową rozmowę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.