Facebook Google+ Twitter

USA: W wieku 57 lat zmarł Patrick Swayze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 07:50

W Los Angeles zmarł amerykański aktor Patrick Swayze, znany z takich filmów jak "Dirty Dancing" i "Uwierz w ducha". Swayze prawie dwa lata walczył z rakiem trzustki. Miał 57 lat.

Lekarze wykryli u Patricka Swayze raka trzustki w styczniu 2008 roku. To jedna z najgroźniejszych odmian raka, która zabija większość chorych w kilka miesięcy. Swayze się jednak nie poddawał. Mimo intensywnej chemioterapii grał główną rolę w serialu "The beast" czyli Bestia.

W wywiadzie udzielonym Barbarze Walters Patrick Swayze mówił, że "jeśli ma odejść z tego świata to chce pozostawić cos wartościowego". "Dzięki temu wstaję co rano. Moja praca to moje życie i moja spuścizna"- dodał.

Swayze rozpoczynał karierę jako tancerz. Podróżował po Stanach Zjednoczonych z zespołem baletowym Buffalo Ballet Company, miał też epizod na Broadwayu, gdzie wystąpił w przedstawieniu "Dobry czas Charleya". Na kinowym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 1979 roku, ale międzynarodową sławę zyskał sześć lat później, grając w serialu "Północ-Południe". W 1987 roku miał okazję wykorzystać swój talent taneczny, występując w cieszącym się ogromną popularnością wśród młodzieży filmie "Dirty Dancing". Za rolę w filmie "Uwierz w ducha" otrzymał niminację do Złotego Globu i nagrody Saturna. W 1997 roku otrzymał gwiazdę w Alei Gwiazd w Hollywood. W 2004 roku był w Polsce.

Przyczyną choroby nowotworowej było prawdopodobnie palenie papierosów. Patrick Swayze przyznawał, że palił trzy paczki dziennie, nałogu nie rzucił nawet w czasie chemioterapii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.