Facebook Google+ Twitter

USA: Więcej przywilejów dla par homoseksualnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 07:31

Barack Obama rozszerzył małżeńskie przywileje pracownicze na pary homoseksualne. Decyzja amerykańskiego prezydenta dotyczy pracowników wszystkich instytucji i urzędów państwowych.

Organizacje gejów i lesbijek uznały jednak, że wprowadzone zmiany nie idą wystarczająco daleko.
Podpisane przez Baracka Obamę rozporządzenie daje gejom i lesbijkom zatrudnionym na stanowiskach państwowych prawo do urlopu w wypadku choroby partnera lub wychowywanego przez nich dziecka.

Partnerzy pracowników amerykańskiej dyplomacji będą otrzymywać zwrot kosztów podróży na placówkę. Parom homoseksualnym będzie też przysługiwać taki sam dodatek mieszkaniowy jak małżeństwom. Ogłaszając nowe przepisy Barack Obama podkreślił, że wielu oddanym służbie publicznej urzędnikom zbyt długo odmawiano podstawowych praw tylko dlatego, że wiążą się z osobami tej samej płci.

Wielu działaczy gejowskich skrytykowało jednak amerykańskiego prezydenta twierdząc, że przyznane im przywileje są zbyt ograniczone. Pary homoseksualne nie otrzymały bowiem prawa do ubezpieczenia zdrowotnego dla partnerów, na czym bardzo im zależało.

Barack Obama tłumaczy, że na przyznanie tego przywileju nie pozawala mu uchwalona w latach 90. ustawa o ochronie małżeństwa. Prezydent Stanów Zjednoczonych obiecał gejom i lesbijkom, że zrobi wszystko, by została ona uchylona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.