Facebook Google+ Twitter

USA: Władysław Stasiak z wizytą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-07 18:00

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak składa wizytę w Stanach Zjednoczonych. W trakcie pobytu w Waszyngtonie, prezydencki minister spotka się z Elizabeth Sherwood-Randall z Narodowej Rady Bezpieczeństwa - organu odpowiedzialnego za obronę Stanów Zjednoczonych.

Rozmowa ma dotyczyć roli Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w relacjach transatlantyckich, wzmocnieniu procesów demokratycznych i modernizacyjnych państw postkomunistycznych, a także bezpieczeństwa energetycznego i przyszłości NATO.

Stasiak spotka się również z kongresmenami, ekspertami Center for European Policy Analysis, z prof. Zbigniewem Brzezińskim i Danem Hamiltonem dyrektorem Center for Transatlantic Relations.

W imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego minister Stasiak wręczy odznaczenia państwowe działaczom Fundacji Fulbrighta. Podczas spotkania z Polonią odznaczy również o. Jana Fiedurkowa.

Na zakończenie wizyty planowane jest złożenie wieńca pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w Pensylwanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.