Facebook Google+ Twitter

USA z rekordowymi mrozami. Minusowe temperatury nawet w Kalifornii i na Florydzie

Tylko od niedzieli ofiarą rekordowych mrozów w USA padło co najmniej 21 osób - informuje NYT. Minusowe temperatury odnotowano we wszystkich 50 stanach USA. Nawet w Kalifornii i na Florydzie.

 / Fot. PAP/EPAW Atlancie i Georgii temperatura była niższa o 25 stopni od średniej dla tej pory roku. Meteorolodzy odnotowali rekordy zimna m.in. w stanie Alabama, Georgia, Tennessee, Arkansas, Michigan, Maryland, Ohio, Pensylwanii i Nowym Jorku. Arktyczne zimno dotarło nawet daleko na południe, przynosząc ujemne temperatury w Kalifornii i na Florydzie.

Jak podaje New York Times, mrozy i śnieżyce spowodowały zakłócenia w transporcie kolejowym i lotniczym. Tylko we wtorek odwołano ok. 2700 lotów w całym kraju. Z kolei na północy stanu Illinois ok. 500 pasażerów tkwiło z poniedziałku na wtorek w pociągach jadących do Chicago, ponieważ szyny pokrył lód i śnieg.
 / Fot. PAP/EPA

Zamknięte są szkoły. Przedstawiciele organizacji charytatywnych wyruszyli na ulice wielkich miast i oferują bezdomnym ciepłe jedzenie oraz schronienie. Schroniska dla bezdomnych w Chicago zanotowały rekordową liczbę chętnych.


 / Fot. PAP/EPAW Lexington w stanie Kentucky, niskie temperatury spowodowały, że zbiegły więzień wrócił do zakładu karnego, ponieważ nie spodziewał się, że jest tak zimno na zewnątrz. "Był w złym stanie" - powiedział przedstawiciel lokalnej policji.

Meteorolodzy uspokajają, że już w najbliższych dniach na większości obszaru Stanów Zjednoczonych temperatury znów będą dodatnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.