Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12504 miejsce

USA zajęło stanowisko w sprawie budowy... Gwiazdy Śmierci

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-01-12 19:33

Zła wiadomość dla wszystkich fanów "Gwiezdnych Wojen". Biały Dom udzielił negatywnej odpowiedzi na petycję, w której postulowano o rozpoczęcie budowy... Gwiazdy Śmierci, olbrzymiej stacji bojowej znanej z hollywoodzkiej produkcji.

model Gwiazdy Śmierci / Fot. Museo8bitsNa stronie Białego Domu można stworzyć petycję, która musi doczekać się odpowiedzi, o ile poprze ją co najmniej 25 tys. osób. Petycję o budowę Gwiazdy Śmierci podpisało 34. tys. osób. Odpowiedź na nią wystosował Paul Shawcross, szef Oddziału Nauki i Kosmosu w Biurze Zarządzania i Budżetu Białego Domu.

W petycji przekonywano o pozytywnym wpływie budowy m.in. na rozwój naukowy w dziedzinie inżynierii, a także pod względem badań kosmosu. Powstałoby także wiele nowych miejsc pracy, a sama Gwiazda Śmieci znacząco wzmocniłaby zdolności obronne Stanów Zjednoczonych.

Biały Dom, pomimo poparcia idei umocnienia obrony narodowej oraz stworzenia nowych miejsc pracy, odniósł się sceptycznie do tego pomysłu. Shawcross uargumentował to stanowisko tym, że Gwiazda Śmierci jest zbyt droga (oszacowany koszt budowy miałby wynosić ok. ... 850,000,000,000,000,000 dolarów!), a poza tym rząd USA nie popiera wysadzania innych planet (to była jedna z głównych funkcji stacji bojowej w "Gwiezdnych Wojnach").

Wszystko wskazuje więc na to, że Gwiazda Śmierci, której budowa miałaby ruszyć już w 2016 roku, zgodnie z przewidywaniami nie powstanie. Pozostaje jedynie czekać, aż swoje petycje napiszą także fani "Władcy Pierścieni", czy "Star Treka"...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.