Facebook Google+ Twitter

USA zamknęły swą ambasadę w Jemenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-03 12:10

Stany Zjednoczone zamknęły swoją ambasadę w Jemenie. Amerykańskie władze podjęły tę decyzję po powtarzających się groźbach terrorystów związanych z Al - Kaidą. Ekstremiści, działający na Półwyspie Arabskim, zapowiadali ataki na placówki Stanów Zjednoczonych na terenie Jemenu.

Wczoraj w stolicy tego kraju Sana złożył wizytę amerykański generał David Petraeus. Spotkał się z prezydentem Jemenu Ali Abdallahem Salehem. Podczas rozmowy miały być poruszone tematy wzajemnej współpracy w zwalczaniu terroryzmu.

Barack Obama zapowiedział wczoraj wzmocnienie współpracy z Jemenem w zwalczaniu terroryzmu. Stany Zjednoczone mają udzielić wsparcia jemeńskim siłom bezpieczeństwa - obejmie to między innymi szkolenie i współpracę wywiadowczą. Wcześniej szef jemeńskiej dyplomacji skrytykował państwa zachodnie, w tym Stany Zjednoczone, za nie udzielanie wystarczającego wsparcia jego państwu.

Decyzja Waszyngtonu ma związek z ostatnią próbą ataku na samolot amerykańskich linii lotniczych. Śledztwo wykazało, że zamachowiec został wyszkolony i wyposażony przez jemeńską organizację terrorystyczną powiązaną z Al - Kaidą. Barack Obama zapowiedział wczoraj, że organizatorzy ataku odpowiedzą za swoje działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.