Facebook Google+ Twitter

USA: Zastrzelono mordercę 4 policjantów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-01 15:45

Amerykańska policja zastrzeliła mężczyznę podejrzewanego o zabicie dwa dni temu czterech funkcjonariuszy. Zatrzymano też trzy osoby, które miały pomagać domniemanemu mordercy.

Do tragedii doszło w niedzielę rano miejscowego czasu w Seattle. Policjanci spotkali się w jednym z barów jeszcze przed rozpoczęciem służby, by omówić sprawy, które akurat prowadzili. Wtedy do baru wtargnął zamaskowany napastnik, otworzył ogień i zabił wszystkich czterech funkcjonariuszy. Nikt inny nie został ranny.

Policja od początku uważała, że było to morderstwo z premedytacją. Napastnik zastrzelił tylko policjantów, nie strzelał natomiast ani do barmanów, ani do innych klientów lokalu. Za pomoc w ustaleniu sprawcy wyznaczono nagrodę w wysokości 125 tysięcy dolarów.

Prawdopodobnie napastnikiem był 37-letni recydywista Maurice Clemmons. Odsiadywał on wieloletni wyrok za brutalne przestępstwo, jednak w 2000 roku kara została znacznie zmniejszona przez ówczesnego gubernatora stanu Arkansas. Clemmons nie zrezygnował jednak z życia poza prawem i szybko wrócił za kratki. W tym roku ponownie wyszedł z więzienia.

Po jego niedzielnym ataku gubernator Arkansas odpowiedzialny za jego przedwczesne zwolnienie przyznał, że popełnił ogromny błąd. Jego zdaniem cała sprawa to także skutek wadliwego systemu sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.