Facebook Google+ Twitter

USA zawiesiło współpracę wojskową z Rosją

W poniedziałek wieczorem rzecznik Pentagonu John Kirby oświadczył, że z powodu agresji wojskowej na Ukrainie amerykańsko-rosyjska współpraca wojskowa została wstrzymana do odwołania.

 / Fot. By Erin A. Kirk-Cuomo [Public domain], via Wikimedia Commons"Wstrzymane zostają wszelkie kontakty amerykańskich wojskowych z przedstawicielami rosyjskiej armii" -powiedział na konferencji prasowej rzecznik Pentagonu John Kirby.

"Wzywamy Rosję do deeskalacji kryzysu na Ukrainie i wycofania żołnierzy do ich baz na Krymie" - zaapelował. Rzecznik wytłumaczył, że obostrzenie miałoby dotyczyć wspólnych manewrów, spotkań bilateralnych, wizyt portowych i konferencji.

Kirby odniósł się również do doniesień medialnych mówiących o przemieszczaniu amerykańskiej floty bojowej w kierunku Morza Czarnego. Oświadczył, że armia amerykańska nie prowadzi żadnych nie zaplanowanych wcześniej manewrów wojskowych, jednak nie zaprzeczył informacjom w sposób zdecydowany.

Zgodnie z zapowiedzią urzędnika Pentagonu, delegacja prezydencka nie weźmie udziału w igrzyskach paraolimpijskich w Soczi, jeżeli Rosja nie nawiąże dialogu w sprawie pokojowego rozwiązania konfliktu na Krymie przewidywane są dalsze sankcje gospodarcze i dyplomatyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.