Facebook Google+ Twitter

USA. Zwolnił pracownicę, bo ... była zbyt seksowna

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-12-22 23:52

Zwolniona kobieta nie czekała długo i pozwała swojego byłego pracodawcę do sądu. A ten... przyznał mężczyźnie rację. Czy słusznie?

 / Fot. Robert & Mihaela VicolMężczyzna, pracujący jako dentysta, zatrudniał pokrzywdzoną przez 10 lat, ostatecznie jednak zwolnił ją w trosce o swoje małżeństwo. Argumentował to tym, że jest zbyt seksowna i z jej powodu nie może się skupić na wykonywaniu swojej pracy. Porównał ją nawet do "stojącego w garażu Lamborghini", którym nigdy się nie jeździ. Decyzję podjął po konsultacji z żoną. Wspólnie doszli do wniosku, że owa pracownica zagraża ich małżeństwu i należy ją zwolnić.

Jak informuje TVN24, kobieta od razu skierowała sprawę do sądu, jednak ten przyznał rację jej pracodawcy, oświadczając, że dopuszczalnym jest zwolnienie swojego pracownika, jeśli wydaje się on zbyt atrakcyjny, a jego uroda przeszkadza w wykonywaniu zawodu innym, w tym przypadku oskarżonemu dentyście. Ława przysięgłych zagłosowała jednogłośnie 7:0 na jego korzyść.

Adwokat pracodawcy po wyjściu z sali cieszył się, że w tej sprawie wygrało przywiązanie do wartości rodzinnych, jednakże oskarżyciel wprost wyrażał swoje niezadowolenie, zwracając uwagę na fakt, że w ławie oskarżonych zasiadali sami mężczyźni, którzy w swojej ocenie mogli być nieobiektywni. W stanie Iowa, w którym toczyła się sprawa, kobietom nie wolno zasiadać w tej roli w sądzie.

Zwolniona kobieta nie zamierza jednak składać broni, chcąc odwoływać się od wyroku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawe jaki strój miała na sobie , i czy 10 lat tak sie, stroiła , szczując Pana doktora .? Ale wyrok jak najbardziej słuszny , myślę, ze miała nie jedno ostrzeżenie odnośnie swojego wyglądu w pracy.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.