Facebook Google+ Twitter

"USKRZYDLAMY! Wkręć się w pomaganie!

Każdego dnia pomoc i wsparcie Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów uzyskuje ponad 70 dzieci. Kolejne 400 w ramach zajęć, warsztatów i zabaw w programie ulicznym.

 / Fot. DASKażdego dnia pomoc i wsparcie Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów uzyskuje ponad 70 dzieci. Kolejne 400 w ramach zajęć, warsztatów i zabaw w programie ulicznym. To miejsce jest dla wielu katowickich dzieci odskocznią od poważnych problemów w domu i szansą na odmianę ich losu. To tutaj mogą w spokoju obrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i korepetycjach, uzyskać pomoc psychologa lub pedagoga. W miarę posiadanych funduszy dbamy też o to, by dzieci i młodzież mogły wyjechać na ferie zimowe lub wakacje letnie, wyjść do kina i teatru, wyjechać na wycieczkę. Po prostu poznawać świat.
Aby im to zapewnić potrzebujemy wsparcia finansowego. Stąd pomysł, aby w tym szczególnym, grudniowym czasie, zachęcić do pomocy najbiedniejszym, katowickim dzieciakom.
Zapraszamy i gorąco prosimy wszystkich chętnych i otwartych na pomaganie do przyłączenia się do naszej świątecznej akcji. Dołączcie do nas i wkręćcie się w pomaganie !!!
Co będzie się działo?
Już od kilku lat pracownicy firmy 3SOFT S.A. razem z dziećmi z Domu Aniołów Stróżów wspólnie wykonują kartki świąteczne i przygotowują świąteczne paczki dla najmłodszych. Do akcji przygotowywania świątecznych prezentów włączyli się również: firma IBM, rodzice i dzieci z Zespołu Szkół Prywatnych „SZKOŁA JAK DOM”, firma HR ista Shared Services Polska Sp. z o.o. oraz indywidualni darczyńcy. W tym roku - dzięki życzliwości wielu osób i firm – uda się nam obdarować prawie 100 dzieciaków!!!
3 grudnia (w najbliższą środę) od samego rana w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia oraz 9 grudnia (wtorek) w Strefie Centralnej (Centrum Kultury Katowice) wspólnie z zaproszonymi Gośćmi, Przyjaciółmi i Bywalcami lokali, dzieci z katowickiego Domu Aniołów Stróżów dekorować będą wypieczone wcześniej pierniczki.
Pomóc można na dwa sposoby: użyczając swoich artystycznych talentów, aby gotowe ciastka prezentowały się jak najpiękniej, ale także nabywając pierniki lub przekazując dowolny datek do puszki na miejscu oraz później - w wielu różnych miejscach Katowic, Rudy Śląskiej i Chorzowa – w innych lokalach sklepach, firmach oraz na rozmaitych eventach związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Anielskie pierniki będzie można nabyć w lokalach gastronomicznych w Katowicach tj:Restauracja Fantasmagoria, KATO Bar, Sklep Geszeft, Bistro „Lorneta z Meduzą”, Pizzeria „Len Arte”, Pub&Cafe „Mad Mick”, Eureka Pub, knajpka „Bahnhoff”, Bistro „Pierogarnia Na Gliwickiej” oraz w DRUID Pub w Rudzie Śląskiej. Poza pubami, pizzeriami i kawiarniami będziecie mogli włączyć się do akcji nabywając nasze Anielskie Pierniki w Katowicach w: BMW Bawaria Motors, Kwiaciarni Lawendowej, kwiaciarni „Kwiaty Dom pod Aniołem”, Kwiaciarni w delikatesach ALMA w Katowicach, w Instytucie Urody „Mea Style” oraz w nowo otwartej księgarni BOOKIESTRA w siedzibie NOSPR. Ponadto do akcji dołączyło również – już po raz drugi - Studio Fryzur Szabelka&Natural Cut Team z Chorzowa .
W piątek 12 grudnia zapraszamy na Wielki Bal Charytatywny do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Dzięki Życzliwości Pani Dyrektor Jolanty Mol i całego zespołu popularnej „Konopy” cały dochód z imprezy zasili potrzeby Stowarzyszenia.
W sobotę 13 grudnia aniołowe dzieci, wolontariusze z całego Śląska oraz klienci Centrum Handlowego Silesia City Center będą ozdabiać świąteczne pierniki. Wszystko w ramach charytatywnej akcji „Piernikowe Anioły”, w czasie której prowadzona będzie kwesta w Centrum Handlowym.
Również 13 grudnia, w sobotę i następnego dnia w niedzielę 14 grudnia Fundacja GIESCHE oraz Dom Aniołów Stróżów zapraszają do katowickiej Porcelany Śląskiej na GWIAZDKOWY EKO JARMARK, gdzie odbędzie się kiermasz świątecznych rękodzieł wspólne kolędowanie, kącik malucha, zdobienie pierników i mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Poza zakupami prezentowymi będziecie mogli wykonać mnóstwo świątecznych ozdób - z filcu, wikliny, choinkowych gałązek, ceramiki... Podczas Jarmarku będzie można włączyć się pomoc dzieciakom wrzucając datki do puszek kwestujących wolontariuszy.
W poniedziałek 15 grudnia zapraszamy naszych wolontariuszy do siedziby Domu Aniołów Stróżów na Gliwicką 148 na tradycyjną wspólną Wigilię Wolontariuszy.
Jednocześnie przez cały grudzień w katowickiej „Szkole Jak Dom” będą trwały świąteczne kiermasze prac podopiecznych aniołowych świetlic. To już kolejny rok, gdy nauczyciele, uczniowie i ich rodzice z tej szkoły przyłączają się do pomocy dzieciom z katowickiego Załęża.
W grudniu przyłączy się do naszej Akcji również Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Aniołowe dzieciaki będą przyozdabiały serca, a dochód z ich sprzedaży wspomoże nasze działania. Dziękujemy!
Partnerzy akcji:
Restauracja Fantasmagoria, KATO Bar, Sklep Geszeft, Bistro „Lorneta z Meduzą”, Klubokawiarnia STREFA CENTRALNA, Pizzeria „Len Arte”, Pub&Cafe „Mad Mick”, Eureka Pub, knajpka „Bahnhoff”, Bistro „Pierogarnia Na Gliwickiej”,DRUID Pub w Rudzie Śląskiej, BMW Bawaria Motors, Butik LILOU – salon w Katowicach, Kwiaciarnia Lawendowa, kwiaciarnia „Kwiaty Dom pod Aniołem”, Kwiaciarnia w delikatesach ALMA w Katowicach, Instytut Urody „Mea Style”, księgarnia BOOKIESTRA w siedzibie NOSPR, Studio Fryzur Szabelka&Natural Cut Team z Chorzowa, Zespół Szkół Prywatnych „Szkoła jak dom”, II LO im. Marii Konopnickiej Katowicach, Silesia City Center, CH ZAŁĘŻE, Regionalna Izba Gospodarcza, IBM Katowice, HR ista Shared Services Polska Sp. z o.o., 3 SOFT S.A., BPSC S.A., Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Fundacja GIESCHE, Porcelana Śląska S.A. i inni.
Kontakt w sprawie przyłączenia się lub udziału w akcji:
Pani Aneta Szopa tel. 881 290 374, mail. aszopa@anioly24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.