Facebook Google+ Twitter

Usługa Apple Pay zadebiutuje 20 października. To początek końca kart płatniczych?

20 października Apple uruchomi usługę Apple Pay. Amerykański gigant zachwala ją hasłem "Twój portfel. Bez portfela". Przedstawiciel MasterCard nie boi się rozwiązania proponowanego przez Apple. Jego zdaniem karty płatnicze będą koegzystować z nową usługą.


Wiceszef MasterCard: Apple Pay i karty płatnicze będą współegzystować z korzyścią dla wszystkich / Bloomberg/x-news

"Rynek kart kredytowych ma się świetnie. Spodziewamy się, że ludzie jeszcze bardzo długo będą używali kart. Ale dostrzegamy ogromną innowacyjność w przenoszeniu procesu poszczególnych autoryzacji z plastikowej karty na urządzenie mobilne Apple" - twierdzi James Anderson, wiceszef MasterCard, pytany czy usługa Apple Pay oznacza koniec kart płatniczych.

Usługa Apple Pay zadebiutuje 20 października. Na początku w Stanach Zjednoczonych. Amerykański koncern reklamuje ją prostym sloganem "Twój portfel. Bez portfela". Dzięki niej zapłacimy za nasze zakupy iPhone'm lub iPadem, a po wejściu na rynek także zegarkiem Watch.

Czytaj także: FBI oskarża Google i Apple o ułatwianie życia przestępcom. Wszystko przez szyfrowanie danych w smartfonach


 / Fot. Apple.comCzym różni się Apple Pay od konkurencyjnych rozwiązań takich jak np. Google Wallet? Przede wszystkim poziomem zabezpieczeń. Kalifornijska firma twierdzi, że nie będzie przechowywać danych o kartach kredytowych na swoich serwerach, oferuje też autoryzację biometryczną za pomocą skanera linii papilarnych TouchID. W przeciwieństwie do innych systemów, Apple okroił dla bezpieczeństwa użytkowników możliwości technologii NFC. Płatności zbliżeniowe to jedyne jej zastosowanie w produktach koncernu.

Przedstawiciel MasterCard oczekuje, że usługa Apple Pay będzie koegzystować z kartami, a nie eliminować je. Z kolei Marc Andreessen, współtwórca przeglądarki Netscape Navigator studzi emocje. Jego zdaniem usługa Apple jest innowacyjna, ale w sposób zgodny z dotychczasowymi rozwiązaniami. "Zaskakujące jest raczej to, jak niewiele rzeczy zmienił Apple Pay, bo nadal musisz mieć chociażby kartę kredytową" - twierdzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.