Facebook Google+ Twitter

Usługa iCloud od Apple. Wszystkie dane w chmurze

iCloud jest jedną z nowości, przedstawionych przez Apple podczas konferencji WWDC w San Francisco. Idea jest prosta i już znana wcześniej. Zdjęcia, aplikacje, kalendarze, utwory muzyczne i kontakty będą zapisywane zdalnie w chmurze i automatycznie synchronizowane z iPad'em, iPhone'm czy komputerem Mac.

Steve Jobs prezentuje usługę iCloud. Konferencja WWDC, San Francisco, 6 czerwca 2011 r. / Fot. EPA/MONICA M. DAVEYiCloud wpisuje się w koncepcję "PC Free", o której mówił Steve Jobs. Jego zdaniem minęła era komputerów i synchronizacji danych przy użyciu kabla. Usługa oprócz przechowywania plików będzie też raz dziennie robiła kopię zapasową. Wszystkie zapisane elementy będą dostępne na różnego rodzaju urządzeniach Apple. Np. zdjęcie zrobione iPhone'm, pojawi się też na iPadzie. Po kupieniu kolejnego gadżetu firmy, wystarczy podać login oraz hasło, a zapisane w chmurze elementy pojawią się także w nim.

iOS 5. Bedzie zdalna aktualizacja i nowy system powiadomień


Usługa Documents w ramach iCloud, umożliwi użytkownikowi synchronizację dokumentów przygotowanych w pakiecie iWork. Photo Stream na podobnej zasadzie pozwoli mieć jedną bibliotekę zdjęć na wielu urządzeniach. W przypadku muzyki, zakupione w iTunes Music Store utwory, będzie można odtworzyć na 10 iPad'ach, iPod'ach, iPhone'ach i komputerach Mac.

iCloud będzie usługą darmową. Klienci Apple otrzymają 5GB limitu z możliwością płatnego rozszerzenia.

Zarówno CEO Apple, Steve Jobs, jak i Eric Schmidt z Google widzą w chmurze przyszłość. W jednym z ostatnich wywiadów dyrektor wykonawczy Google stwierdził, że nadchodzi era, w której tradycyjne komputery z przechowywaniem danych na dyskach lokalnych przejdą do historii. Idea "PC Free" przedstawiona przez Jobsa również zgodna jest z tym założeniem. Otwarte pozostaje pytanie o bezpieczeństwo danych. Hamulcem zmian może być np. segment klientów biznesowych, którzy na pewno nie od razu zaufają chmurze. Obawa przed utratą ważnych dla firm danych bądź przechwyceniem ich przez konkurencję może skutecznie ograniczyć rozwój chmury. Dla osób prywatnych ważnym argumentem będzie wygoda użytkowania. Model przedstawiony przez Apple jest w tym ujęciu atrakcyjny, szczególnie gdy korzysta się z wielu urządzeń tej firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.