Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5210 miejsce

Usługa Uber działa już w Warszawie. Amerykańska firma zrewolucjonizuje transport?

Amerykańska firma Uber rozpoczęła działalność w Polsce. Warszawa jest 176 miastem, w którym za pomocą specjalnej aplikacji będzie można korzystać z taniego transportu. Usługa łączy kierowców z pasażerami - zachwala firma.

 / Fot. materiały prasowe UberAplikacja uberPOP dostępna jest dla smartfonów z iOS, Androidem i Windows Phone. Zasada jest prosta. Potencjalny pasażer wyszukuje za pomocą aplikacji kierowcę. Różnica między innymi tego typu programami polega na tym, że nie mamy do czynienia z zawodowymi przewoźnikami, ale kierowcami, którzy uczestniczą w programie.

"Zanim kierowca będzie mógł korzystać z platformy Uber, firma przeprowadza rygorystyczne i szczegółowe kontrole dotyczące zarówno jego osoby, jak i jego pojazdu. Ponadto, tak jak w przypadku innych usług oferowanych przez Uber w różnych krajach, zanim pasażer wsiądzie do samochodu, za pośrednictwem aplikacji na smartfona otrzymuje zdjęcie kierowcy, jego imię i nazwisko oraz numer rejestracyjny pojazdu, a po zakończeniu podróży – email z podsumowaniem swego przejazdu, w tym dokładny przebieg trasy oparty na danych z systemu GPS. Ponadto każdy kierowca, każdy samochód i każdy przejazd jest w pełni ubezpieczony" - podaje firma Uber.

Na opłatę za przejazd składa się kilka składników: stawka bazowa 5 zł plus 0,25 zł za minutę plus 1,40 zł za kilometr. Pieniądze pobierane są z karty płatniczej podpiętej do aplikacji. 80 proc. kwoty otrzyma kierowca. Z poziomu programu w telefonie zobaczymy cenę usługi.

Firma Uber działa w 44 krajach świata. Nazywana jest pogromczynią korporacji taksówkowych. Warszawa jest pierwszym polskim miastem, w którym pojawi się usługa. W przyszłości ma ona zagościć w Krakowie i Wrocławiu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.