Facebook Google+ Twitter

Usłyszeć milczenie - Międzynarodowy Dzień Milczenia

W niedzielę po raz trzynasty będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Milczenia. Jak co roku aktywiści i sympatycy organizacji walczących o prawa człowieka spotkają się, aby poprzez milczenie wyrazić swój sprzeciw wobec homofobii.

 / Fot. http://dzienmilczenia.blox.pl/htmlHomofobia to uprzedzenie wobec osób LGBTQ (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transgenderowe).
Dlaczego akurat taka forma protestu? Ponieważ właśnie do milczenia zmuszane są osoby o orientacji innej niż heteroseksualna, często nie mogą nikomu przyznać się do tego, nawet swoim najbliższym. Reprezentanci mniejszości seksualnych są dyskryminowani w swoich rodzinach, miejscach pracy, szkołach, brak odpowiednich regulacji prawnych chroniących ich przed przejawami nietolerancji ze strony społeczeństwa.

Podczas happeningów zorganizowany m.in. w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Gdańsku i Bydgoszczy swój sprzeciw mogą wyrazić wszyscy, którym problem homofobii nie jest obojętny, upomnieć się o tych, którzy cały czas milczą i czasami całe życie pozostają w strachu przed odrzuceniem i brakiem akceptacji. Data nie jest przypadkowa - 17 maja to Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Pierwszy Dzień Milczenia zorganizowali w 1996 roku studenci Uniwersytetu w Wirginii.

Sprawdź tutaj, gdzie możesz przyłączyć się do obchodów Dnia Milczenia:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.05.2009 07:25

To nie dla mnie :)
Wyrażę więc sprzeciw cichszym mówieniem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.