Facebook Google+ Twitter

Uśmiech na twarzach dzieci jest bezcenny

Uczniowie I LO w Sanoku, jak co roku, włączyli się w akcję „Mikołaj”. Licealiści odwiedzili ubogie rodziny i wręczyli dzieciom prezenty.

Krótko o akcji

Święty Mikołaj;) / Fot. http://www.1lo.sanok.pl/galeria/rozne/mikolaj_2006/node_3141Akcja „Mikołaj” organizowana jest od 14 lat. Rozpoczyna się z początkiem listopada (zbieranie zabawek, książek, słodyczy), trwa do 6 grudnia (roznoszenie podarunków). W tym roku licealiści zorganizowali również koncert charytatywny oraz dyskotekę, z których dochód został przekazany na tę akcję. Akcja „Mikołaj” rozpowszechniła się w sanockim środowisku. Wiele innych szkół bierze przykład z I LO i inicjuje podobne akcje.

Środa, 5 grudnia - wielkie pakowanie!

Sala nr 32. Pełno licealistów. Na środku umieszczono całą „górę” zabawek, a pod oknami na ławkach znajdują się pudełka ze słodyczami. Uczniowie pospiesznie pakują prezenty. I ja sama nie tracę ani chwili. Biorę do ręki worek z przyczepioną karteczka: Ania lat: 3 i Artur lat: 6. Zastanawiam się, co dla takich dzieci będzie najodpowiedniejsze. Zabawek jest tak dużo, że nie wiem, które wybrać. Kolorowe misie i laleczki wyglądają tak uroczo. Od razu przypominam sobie swoje dzieciństwo - zawsze czekałam na Mikołaja, który przynosił mi wspaniałe prezenty. Nagle zauważam śliczną lalkę w różowej sukieneczce. Bez chwili zastanowienia wkładam ja do worka Ani, później kolejna wspaniała rzecz - duży samochodzik. Będzie idealny dla małego Artura. Jeszcze tylko słodycze i prezent gotowy. Czuję się szczęśliwa. Widzę uśmiech na twarzach kolegów i koleżanek.

Licealiści z prezentami dla dzieci. / Fot. http://www.1lo.sanok.pl/galeria/rozne/mikolaj_2006/node_314Pakowanie prezentów sprawia im, tak jak i mnie, wielką przyjemność. Zapakowane podarunki są zanoszone na korytarz. Już po nie całej godzinie korytarz zapełnia się prezentami. Jest aż 350 worków z upominkami. Wszyscy czekają tylko na czwartek, by roznieść je do dzieci.

Czwartek, 6 grudni a- Mikołaj, elfy i aniołki odwiedzają dzieci

Każda grupa ma swojego Mikołaja - moja także. Reszta przebiera się za elfy, aniołki, diabełki. Zabieramy paczki z prezentami. Wychodzimy na ulicę. Jest wspaniale! Świetna atmosfera! Śpiewamy, rozmawiamy, śmiejemy się. Na ulicach spotykamy ludzi z małymi dziećmi, które uśmiechają się do nas. Niektóre podchodzą nieśmiało, inne bardziej odważnie. Rozdajemy im cukierki. Widać, że się cieszą, w końcu spotykają Mikołaja. Przejeżdżające samochody „witają” nas głośnymi dźwiękami klaksonów. Jest świetnie! W następnym roku tez pójdziemy - obiecujemy sobie wzajemnie.

Dochodzimy na wyznaczoną ulicę. Lwowska jest naprawdę długa. Teraz tylko problem gdzie tu szukać odpowiedniego mieszkania. Pytamy przechodniów o wskazanie drogi. Nikt nie kojarzy, gdzie może znajdować się numer szukanego przez nas domu. Chodzimy przez chwilę bez celu. Wreszcie słyszymy głos jednej z koleżanek: "Znalazłam!". Od razu biegniemy w jej kierunku. Wchodzimy do pierwszego domu. Tam w oknie wypatruje nas mały chłopczyk – Sebastian. Otwiera z radością drzwi, zaprasza nas do środka. Jest taki szczęśliwy. Mikołaj bierze go na kolana, a chłopczyk przytula się do niego. To wspaniały widok! Dajemy Sebastianowi prezent i wychodzimy, by szukać innych grzecznych dzieci. Odwiedzamy jeszcze siedem innych rodzin. Tam podobnie jak i w pierwszym przypadku, wszyscy witają nas z radością. Sporo trudu sprawia nam szukanie odpowiednich domów, jednak dajemy sobie radę. Uśmiech na twarzach dzieci jest bezcenny i dla niego warto zrobić wszystko.

Po zaniesieniu prezentów wracamy do swoich domów. Czujemy się wspaniale, a przede wszystkim uświadamiamy sobie jedno: dawanie sprawia więcej radości niż branie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

wow xdd

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow xd

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie i uzasadnię :P
Za narrację, za temat, za bycie tam i opisanie swoich przeżyć i za umiejętność przekazania swojej radości czytelnikowi.
Bardzo dobrze napisany, świetnie się czytający i "bardzo obywatelski" tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) plus , fajna akcja i zdjęcia :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)
Nie sądzę, aby uzasadnienie było konieczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-) + takie akcje są bardzo ważne;-) a reszta jak w tytule;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.