Facebook Google+ Twitter

Uśmiech pierwszego kontaktu

Uważaj z tym uśmiechem kolego... W 95 procentach obróci się przeciw tobie!

Taki uśmiech to jest to. Na zdjęciu Kathrin Skog, Miss Szwecji. Fot. SPGW/ Janusz Wójtowicz. Od czasu do czasu zdarza mi się bywać za granicą. Mówię o tej zagranicy, która nosiła kiedyś legendarne określenie "Zachód". Jako osoba genetycznie zdeterminowana seksem (taka opinia na temat mężczyzn krąży wśród większości pań), ograniczę się do tych wrażeń, które zahaczają o stosunki damsko-męskie. Zauważyłem pewną prawidłowość, która na początku wywołała u mnie lekką panikę, następnie wielkie dowartościowanie (w obu przypadkach - niepotrzebnie). Otóż reakcją na uśmiech skierowany do obcej kobiety, był przeważnie jej uśmiech. Na początku była to dla mnie wielka tajemnica... Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że jest to naturalne zachowanie człowieka. I nie ma w tym nic tajemniczego. Dlaczego o tym piszę? No właśnie... Przebywając w kraju zauważyłem, że uśmiechając się do obcej kobiety, można wywołać kilka podstawowych sposobów odzewu.
Oto one w kolejności częstotliwości występowania:

Niewidoma - pani, której wzrok prześlizguje się po mojej twarzy w sposób sprawiający, że czuję się pół lub całkiem przezroczysty. Nie ma mnie! Trzeba upuścić łyżeczkę, aby utwierdzić się w przekonaniu, że to tylko złudzenie. Inni mnie widzą. Uff...

Wystraszona
- najchętniej schowałaby się pod obrus na stoliku. Panika w oczach i nieskoordynowane ruchy. Może zacząć mieszać kawę długopisem lub zamiast paczki papierosów wyciągnąć z torebki tampony i zapalniczkę. Nie dopije kawy - ucieknie...

Laborantka
- spojrzy na mnie wzrokiem rozkładającym na części składowe. Otaksuje z kamiennym obliczem, jak szczura po doświadczeniu. Robi mi się wtedy lekko nieswojo i czuję, że moje miejsce jest w labiryncie, gdzie czeka na mnie kawałek sera w nagrodę.

Najpiękniejsza we wsi
- to, że nie zacznie się ze mnie śmiać, wynika jedynie z tego, że przywykła do takich zer jak ja, podziwiających jej boską urodę. Mina zdaje się mówić, żebym sobie odpuścił. Jest nieosiągalna i ponad... Nie wyklucza to jednak, że założy nogę na nogę w sposób dający możliwość podziwiania jej wdzięków... aż do samej wątroby.

Cnotliwa
- momentalnie sie wyprostuje, zrobi poważną minę, jej kolana gwałtownie się spotykają. Nie jest ani obrażona ani wyniosła, ale i tak człowiek sie czuje jakby atakował klasztor Karmelitanek - w samych gaciach.

Zdesperowana
- po sekundzie żałuję, że się uśmiechnąłem. W oczach ma 365 pozycji seksualnych, i obietnicę, że mam przerąbane. Czeka na jakikolwiek pretekst aby zacząć radosne gulgotanie na tematy okołołóżkowe. Oczywiście nie od razu... Taka łatwa to ona nie jest... Musi upłynąć ze dwie - trzy minuty.

Normalna
- i to właśnie jest ten rzadki i fajny przypadek, kiedy to... uśmiechnie się. Przecież to do niczego nie zobowiązuje. Wie, że ją zauważono i... jest to forma podziękowania za cichą adorację. I nie znaczy to wcale, że zaraz lecę do niej z portkami opuszczonymi do kostek. Klasa wymaga szacunku. Oczywiście - można sprobować jeszcze posunąć się dalej. Lecz ostrożnie i z zachowaniem zasad obowiązujących dżentelmena. O ile to hasło z czymkolwiek się jeszcze kojarzy...

Tak to wygląda z punktu faceta, który wcale nie chce być nachalny, niemiły czy nietaktowny. Większość kobiet nie docenia uśmiechu. A jest fajny i powoduje, że robicie się Panie atrakcyjniejsze. A to chyba nic złego? Prawda?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Joanna i Artur, prawdopodobnie nie znajdzie się ani jedna osoba w redakcji, której będzie się chciało robić korektę tak bardzo niedopracowanego tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wlasnie wyslalem swoja doze myslenia do redakcji mysle ze w krotce ja bedziecie mogli przeczytac a i nie uzywam dozych liter oraz nie zwracam owagi na ortografie specjalnie dla pana jak sadze od polskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.02.2007 17:55

Dziękuję, Agnieszko, dziękuję.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram Przemka. Ja, prof. Markowski i cała polonistyka UW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się nie muszę zgadzać z teorią (i styl mnie czasem razi), ale pomysł na tekst boski. Plus :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.02.2007 16:19

Drogi Autorze, "wielka litera", "duża litera" - nie ma znaczenia, obie formy są dopuszczalne, proszę się nie wymądrzać. Przyczyna niezadowolenia wynika z tego, że napisałeś imiona i nazwisko od małej litery, a to BŁĄD ORTOGRAFICZNY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi Drodzy Komentatorzy.

Serdecznie dziękuję za komentarze. Oczywiście - wezmę je sobie do serca. W ramach wzajemnej uprzejmości, poprawiłem literki. Chociaż w dalszym ciągu nie widzę jaka może być przyczyna niezadowolenia z braku liter WIELKICH (a nie dużych)...
Co do zdjęcia...
Chwilowo nie znalazłem (jeszcze) takiego, które ukazywało by całą krasę mojej brzydoty (ale wolta!!!).
Ale czynię starania. Tym niemniej, jako bydlę leniwe - z góry przepraszam za opóźnienie uroczystego wklejenia mojej podobizny.

Serdecznie Was pozdrawiam - piotr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.02.2007 14:50

Każdy uśmiech jest inny, sytuacja też. Nie można uogólniać, że każdy uśmiech ma podteksty lub ich nie ma.

Jezeli idzie o ortografię, to już się wypowiedziałem.:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@proxima - można.

Z pewnością zasady ort. nie są aż tak ważne jak kodeks drogowy, ale na swoim podówku każdy powinien zmierzać do doskonałości.
A tytuł *Pierwszy kontakt* może będzie przepowiednią? I dojdzie do kontaktu z Autorem, byle nie do zwarcia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za uśmiech, usmiechajmy się "do każdej chwili", do wszystkich, usmiech ociepla, opromienia, rozjaśnia. Bywa, ze uśmiech "może uratować życie", może zmienić decyzje. Jakże biedni ludzie, którzy nie znają zwykłego, codziennego, naturalnego uśmiechu. Czy w usmiechu można dopatrywać się podtekstów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.