Facebook Google+ Twitter

Uśmiech proszę!

Pod takim hasłem 1 kwietnia, w dziesięciu miastach Polski odbędą się happeningi "Kampania Uśmiechu" . Organizatorem II edycji tego happeningu jest stowarzyszenie WIOSNA.

Naklejki które będę rozdawane / Fot. Zbigniew Nastarowicz1 kwietnia w całej Polsce, wiosenni wolontariusze rozdadzą 200 000 uśmiechniętych naklejek, a razem z nimi – 200 000 uśmiechów. Wystarczy nakleić komuś taki znaczek i w ten sposób przekazać uśmiech dalej.

Na Rynku Głównym w Krakowie – od 10 do 12 powstanie jedyny w Polsce szpital, w którym warto się zarażać. Wolontariusze będą mierzyć w nim poziom optymizmu we krwi, prawidłowy rozstaw szczęki do uśmiechu oraz wypisywać recepty na szczęście. Jako ambulatorium posłuży najprawdziwszy balon.

Happening w Warszawie organizowany jest wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego oraz Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej. Od 11.30 do 14 po Warszawie będzie kursował specjalny „uśmiechnięty” tramwaj, w którym wolontariusze będą rozbawiać pasażerów. Przejazd tym niezwykłym pojazdem będzie darmowy – a właściwie za jeden uśmiech!
Tego dnia, naklejki rozdawać będą także kontrolerzy podczas sprawdzania biletów. W całym taborze zawisną plakaty promujące kampanię.

Rozdawać naklejki będą również konduktorzy przewozów regionalnych PKP. Tego dnia, konduktorzy sprawdzający bilety powitają pasażerów hasłem: „Uśmiech proszę”. Kampania będzie przeprowadzona w pociągach relacji Kraków - Warszawa, Kraków - Wrocław, Szczecin - Poznań oraz na innych trasach regionalnych.

W 5 największych szpitalach dziecięcych w Polsce: Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym we Wrocławiu, wolontariusze będą przekazywać uśmiech dzieciom.

Kolorowe happeningi odbędą się również w Rzeszowie, Opolu, Oleśnie, Świdnicy, Sieradzu oraz w Katowicach

W szkołach uczniowie oraz nauczyciele będą zarażać uśmiechem podczas przerw, a w przedszkolach naklejki trafią do wszystkich dzieciaków.

Warto tego dnia pokazać, że my Polacy potrafimy się śmiać.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obłuda, innym razem ironia, uśmiech w Sieradzu jest częstym zjawiskiem :) PS. Zbyszek nareszcie normalne foto, poprzednie było gnuśne i drobnomieszczańskie. Pozdrawiam ozięble;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, nie wiem czy nawet taka impreza będzie mogła coś wśród mieszkańców tego miasta coś zmienić ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla ponuraków z Sieradza się przyda taka impreza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.