Facebook Google+ Twitter

Uśmiechnięty Breivik w sądzie. Nie czuje się winny

W Norwegii trwa proces Andersa Breivika, który oskarżony jest o zabójstwo 77 osób na wyspie Utoya w ubiegłym roku. Breivik stwierdził, że "przyznaje się do tych czynów, ale nie do winy kryminalnej, ponieważ działał w usprawiedliwionej obronie".

 / Fot. PAP/EPA/HEIKO JUNGEW poniedziałek rano rozpoczął się proces Breivika, który niespełna rok temu w Norwegii, na wyspie Utoya, zamordował 77 osób. Oskarżony Breivik do sądu wkroczył zakuty w kajdanki, które później zostały mu zdjęte - donosi Polska Agencja Prasowa.

33-latek uniósł dłoń zaciśniętą w pięść do przodu, pozdrawiając w ten sposób rodziny ofiar, ocalałych i dziennikarzy znajdujących się na sali sądowej. Jak wyjaśnił w lipcu w swoim manifeście, gest ten oznacza, "siłę, honor i wyzwanie rzucone marksistowskim tyranom w Europie". Adwokat Andersa Breivika mówił wcześniej, że jego klient bronił się przed "zdrajcami ojczyzny", jego zdaniem winnymi wystawiania narodu norweskiego na pastwę islamu i wielokulturowości.

Dziś oskarżony Norweg oświadczył w sądzie: "Nie uznaję norweskich sądów. Otrzymaliście mandat od partii politycznych, które wspierają wielokulturowość. Nie uznaję władzy sądu". Na stwierdzenie sądu, że jest osobą bez pracy, odpowiedział, że jest pisarzem i właśnie tym zajmował się w więzieniu.

Podczas odczytywania nazwisk ofiar przez prokurator, oskarżony niczym niewzruszony, wpatrywał się w dokumenty leżące przed nim, wyrażając zupełną obojętność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

kutas
  • kutas
  • 16.04.2012 19:42

ile ludzi powinien czlowiek zastrzelic by moc go z czystym sumieniem powiesic.takich ludzi sie nie sadzi ale likwiduje.morderca sie smieje hajluje rodziny ofiar musza na to patrzec.to jest teatr

Komentarz został ukrytyrozwiń
edgemen
  • edgemen
  • 16.04.2012 19:28

moze to i nie jest zabawne, ale ten breivik strasznie przypomina mi znanego aktora STUHRA, zreszta ojca i syna!?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nie jest? Oczywiście że jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślę, że osoba która by go "zlikwidowała" i nie miała z tego powodów wyrzutów sumienia była by podobna do owego pana... W sumie to analogiczne podejście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chory facet !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świr i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.