Facebook Google+ Twitter

Uśmiechnij się!

Wielu narzeka na brak pozytywnych informacji w mediach. Często słyszymy o depresjach, załamaniach, niepowodzeniach. Czy rzeczywiście jest tak źle? Co można zmienić?

 / Fot. www.wiosna.org.plStan polskich dróg, opieszałość w przygotowaniach do Euro 2012, kłótnie polityków, problemy w pracy/szkole, pośpiech, korki...- to tylko kilka powodów dlaczego ludzie narzekają, klną, cierpią z powodu depresji.

Jednak są rzeczy, które mogą poprawić nastrój – tabliczka czekolady, spotkanie z przyjaciółmi, szóstka w „Totka”, nadchodząca wiosna...

Jak wygląda bilans – smutek vs. szczęście? Jak pokazują wyniki badania "Diagnoza Społeczna 2007" prawie 73 proc. ankietowanych Polaków uważa swoje życie za „udane” lub „dosyć dobre”. Wygrywa szczęście.

Ale jak można ten bilans jeszcze zwiększyć? Odpowiedź znalazło Stowarzyszenie WIOSNA, które po raz drugi organizuje Kampanię na rzecz uśmiechu - wystarczy się uśmiechnąć. W tym roku wolontariusze rozdadzą w różnych miastach Polski ponad 200 000 „uśmiechniętych naklejek”.W Warszawie będzie można przejechać się specjalnym tramwajem – koszt biletu: jeden uśmiech, konduktorzy w niektórych pociągach poproszą pasażera zarówno o bilet, jak i o uśmiech. Organizatorzy sprezentują także uśmiechy dzieciom z pięciu szpitali dziecięcych.
Termin: 1 kwietnia, Prima aprilis.

Więcej informacji:
Stowarzyszenie WiOSNA
ZTM Warszawa
Diagnoza Społeczna 2007

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeśli 73 proc. Polaków uważa się za szczęśliwych, to albo jestęmy narodem ludzi-masek, albo strasznymi hipokrytami.

Całą prawdę odkrył o nas swego czasu niezależny obserwator, czyli Leo Beenhakker: "Wy, Polacy, przede wszystkim jesteście strasznymi pesymistami".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.