Facebook Google+ Twitter

Uśmiechnij się chłopczyku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-18 22:19

Fotografowie to jedna z nielicznych grup, która jednym ruchem ręki (a nawet palca) potrafi zrobić z człowieka głupka. I to za ciężkie pieniądze. Boję się do nich chodzić bardziej niż do fryzjera czy dentysty.

Wszystko jest jakieś chore. Nie dziwi mnie już poranny szron na trawie, benzyna po ponad pięć złotych za litr, rosnące podatki i bezrobocie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i inne opowieści o rzekomym końcu świata. Nawet nie dziwi mnie to, że siedzę teraz w majtkach w czerwone paski przed komputerem, a powinienem mentalnie przygotowywać się do jutrzejszego dnia w pracy, której ostatnio nienawidzę. Przestałem się czepiać moherowych babć, Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego. Wprawdzie na chwilę, bo idzie zima, ale Kuba to wyspa jak wulkan gorąca, więc pewnie niedługo wybuchnę i znowu zacznę to robić.

Ostatnio zacząłem się drapać po głowie i rozmyślać nad tym, kto w tym kraju może legalnie zrobić z człowieka głupka. Na moim celowniku znaleźli się fryzjerzy i fryzjerki do których wypada od czasu do czasu się przejść, żeby nie wyglądać jak Neandertalczyk, czy kudłata małpa. Fakt, oni to dopiero potrafią obstrzyc człowieka tak, że będzie się bał spojrzeć w lustro. Oprócz nich na mój widelec nawinęli się także politycy, ale nie mam ochoty psuć sobie nerwów i pisać cokolwiek o ich pomysłach.

Dziś parę słów o fotografach. Lubicie zdjęcia? Pewnie tak. Jak wynika ze statystyk, na największym serwisie społecznościowym zarejestrowało się już prawie 7 milionów Polaków i codziennie wrzucanych jest tysiące zdjęć. Śledząc internet przez ostatnie trzy lata widziałem wiele fotek - pamiątek rodzinnych, wypraw ze znajomymi, oraz bezsensownych zdjęć pod tytułem "co autor miał na myśli robiąc i wysyłając to zdjęcie". Ktoś uwiecznił moment w którym załatwia potrzeby fizjologiczne, ktoś inny gdy bierze kąpiel pod prysznicem, a jeszcze ktoś inny pokazywał nieprzyzwoite gesty panom w mundurach siedzących w radiowozie. Kiedyś nawet natknąłem się na portal społecznościowy, gdzie ludzie bez ograniczeń wysyłali swoje nagie fotki. Załamałem się. Ale przynajmniej administratorzy owego portalu i innych porno-pochodnych mieli bogaty materiał zdjęciowy, który mógł wylądować na innych stronach dla dorosłych. Bo w internecie jak w przyrodzie - nic nie ginie. Zdecydowana większość widzianych przeze mnie fotografii uwieczniła ludzką głupotę, a ja zacząłem się zastanawiać do czego ten świat zmierza. Jedynym rozwiązaniem było skasowanie swojego konta w społeczności internetowej, oraz omijanie wyżej wymienionych stron z daleka, żeby tego nie oglądać, co też uczyniłem.

Nie mam nic przeciwko zdjęciom. Lubię pstrykać i uwieczniać momenty. Lubię także od czasu do czasu zrobić sobie głupie zdjęcia. Ale nie po to, żeby wysłać fotki w internet i pochwalić się znajomym. Lubię wspominać. Wchodząc do folderu ze zdjęciami wsiadam do jedynego istniejącego współcześnie wehikułu czasu i przenoszę się w przeszłość. Ci, którzy robią sobie fotki do lustra, czy z wysuniętej ręki, a następnie wysyłają je gdzieś daleko do internetu pewnie mają mnie teraz za wariata. W epoce demokracji każdy ma prawo do własnego zdania. A kto będzie się śmiał ostatni? Ja. Gdy wejdę w Google i zobaczę współczesnych internautów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

@Jadwiga Kowalczyk

Tak to jest gdy żaba łapę podstawia kiedy konia kują.
A jeszcze gdyby Pani rozumiała o czym jest napisane i co się pytam, to by była pełnia szczęścia. Ale chyba za dużo wymagam.
Pozdrawiam życząc zdrowia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dadaizm ortograficzny razi oko, ale może fotografia o ktorej pisze Autor, podlega współczesnie dadaistycznej manierze i pod tym kątem należałoby oceniać efekty pracy fotografów (i fryzjerów)? :) W przeciwienstwie do tych dwóch kategorii "sztuki" autentycznie i zachwycająco prezentuje się dadaizm pendzla Dalego. Tu jest na czym oko zawiesić i poki co, puknąc się w główkę nad geniuszem. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Markowicz
  • Lidia Markowicz
  • 20.10.2011 18:41

Aha! To znaczy, że wolność słowa sięga już po ortografię. Tacy już byli - dadaiści. Ich świętą księgą był "Bełkot dadaistyczny" - Tristana Tzary. Na szczęście ze względu na trwającą wojnę w Polsce ten bełkot. nie zagościł

Komentarz został ukrytyrozwiń
@@@@@
  • @@@@@
  • 20.10.2011 15:12

Pani Jadwigo,
ale najpierw trzeba się puknąć ... w czoło :) i trochę pomyśleć, a potem dopiero pisać.
Jestem za wolnością słowa, niech każdy pisze jak potrafi, nawet z błędami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Bień - pański głos nie jest merytoryczny - dyskusja powinna dotyczyc fotografów, fotografowanych, technik robienia zdjeć, fotogeniczności, pozowania, oświetlenia, kadru, portretu i wszystkiego, co powoduje oraz wynika z faktu, że człowiek idzie do fotografa i nie jest zadowolony z efektu jego pracy.
Ps. póki pisze sie póki, a nie puki, bo nie chodzi o pukanie, ale o póki co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy naprawdę pod każdym artykułem musi być wycieczka pod adresem polityków? Zaczynam się czuć jak w tym dowcipie o Stalinie, że "człowiek się już boi puszkę otworzyć"... - Panie Krzysztofie - na tym portalu jest mnóstwo innych artykułów gdzie może Pan sobie ponarzekać.

Myślę, że w wielkim stopniu Państwo przesadzacie bo jesteście zbyt krytyczni w stosunku do swojego wyglądu, co zresztą w tym kraju jest niemal normą.
98% znanych mi niewiast upiera się, że wyglądają jak pokraki na fotografiach i podobny procent panów też tak ma. A człowiek po prostu widzi zdjęcie i nic więcej. :)
Jak się ma do samego siebie pozytywny stosunek, to każde nasze zdjęcie nam się podoba i już. W dodatku idziemy do fotografa z założeniem "zrobię z siebie głupka" i zamiast się po prostu wyluzować robimy (żeby to była samospełniająca się przepowiednia) głupią minę. Na zachodzie ludzie nie mają tego problemu, bo mają więcej samoakceptacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo mały Jasio nie rozumie o co Pani chodzi z tym /wszystko kojarzy się z d....????/. Bo puki co to treść artykułu nasunęła mi refleksję o tym kto naprawdę robi nas w przysłowiowego konia. I uważam Pani uwagą za co najmniej nie stosowną. Bo podejmowanie dyskusji merytorycznej, właśnie na tym portalu jest jak najbardziej wskazane i uzasadnione. Chyba, że osoby postronne nie wywołane do tematu, nie rozumieją o co w polemice chodzi. A to już temat do zupełnie innej dyskusji.

A do szanownego autora to ja miałem tylko i wyłącznie pytanie odnośnie tego czemu nikt z kompetentnych nie podejmie tematu w treści, cen paliw w Polsce w odniesieniu do cen ropy na rynkach światowych. I dlaczego gdy ropa i paliwa na hurtowych rynkach światowych ulega obniżeniu to w Polsce rosną w nieuzasadnionym tempie, bo wzrosty kursów walut nie uprawniają do tak wysokich podwyżek cen paliw w Polsce. Nie miałem na myśli polityki rządu w ogólnym jej znaczeniu.

Pozdrawiam Pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyglądać jak głupek, jak gej...ja swego czasu na zdjęciu do dowodu wygladałam jak zakonnica po gwałcie...szanowny Autorze! Nieliczni wśród wszystkich wyglądających w naturze mądrze i przecudnie są fotogeniczni. Na dodatek, nikt z przecietnych zjadaczy chleba nie trenuje pod okiem Joanny Krupy pozowania przed kamerą. I nie spotkałam w zyciu NIKOGO, kto sam sobie podoba się na zdjeciu: kamera utrwala i uwidacznia nasze trądziki, głupią minę, asymetrię twarzy, krzywy zgryz, nierówno osadzone oczyitp. itp. - czego na żywo, w ruchu nie dostrzegamy. Jednych kamera lubi, innych - niestety nie.
Napisał Pan pięknie, z biglem i dużą dozą autoironii. Ale dlaczego daje sie Pan wciągnac przy tak oryginalnym temacie w dyskusję z panem Bieniem, któremu - jak małemu Jasiowi - wszystko kojarzy się z d....???

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.10.2011 19:36

PO i Tusk robi z obywateli głupków, jak Pan to określa, również na ich własne życzenie. Polacy udowodnili to podczas wyborów, bo nie chcieli, żeby robił to ktoś inny. Celowo nie wspominałem i nie mam zamiaru wspominać o politykach, bo o nich napisano już wiele i pisać można bez końca. Ropa to tylko wierzchołek góry lodowej. Podobnie sprawa ma się na przykład z obiecanym obniżeniem podatków, podniesieniem płacy minimalnej, czy zmniejszeniem bezrobocia. Przecież podatki obniżono (od 2011 roku na żywność wysoce przetworzoną i usługi gastronomiczne), płaca minimalna poszła w górę o 67 złotych brutto i odnotowano wzrost zatrudnienia w administracji państwowej. Wszyscy dobrze wiemy, że oprócz wyżej "spełnionych obietnic" pojawiły się wyższe stawki podatku VAT, zwiększenie płacy minimalnej nic nie dało, bo za niewiele ponad tysiąc złotych dalej nie da się normalnie wyżyć i utrzymać rodziny, a dobrą pracę za godne pieniądze można dostać tylko poprzez dobre znajomości. Dziwi mnie to, że obywatele dają się robić w balona i nie wychodzą razem na ulicę strajkować jak to robią na przykład Grecy, gdzie tamtejszy rząd naprawdę się doigrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam szanownego autora.
Otóż fotograf i fryzjer nie robi z nas takiego głupka jak Pan opisuje. Bo mnie szaraczka żaden fotograf ani fryzjer bez mojej zgody nie ściga i nie robi ze mnie głupka, jeżeli już to tylko na moje własne życzenie, gdy do nich zwrócę się o usługę. O wiele większych durniów z nas wszystkich robi PO i Tusk a pierwszy przykład to ropa. Baryłka ropy od 03.09.2011 kosztuje około 85dol. czyli cena spadła o 25% a u nas paliwo w tym czasie zdrożało o około 8%, różnica 33% to znaczy, że benzyna czy ropa powinna kosztować około 4zł, czyli rząd oszukuje i robi z nas głupków na nie bagatelną kwotę. I czy dalej uważa pan fotografów za tych najgorszych, bo ja nie. To Tusk i jego banda darmozjadów, okrada nas i robi z nas głupków. Czy ma Pan w tej kwestii jakieś zadanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.