Facebook Google+ Twitter

Uspokoiła się sytuacja w SKOK-u na Śląsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 09:09

Uspokoiła się sytuacja w SKOK "Kopernik" w Ornontowicach na Śląsku. Po ponad tygodniowej okupacji siedziby firmy ludzie wracają dziś do pracy. Były prezes, uznawany przez załogę i sąd, cieszy się, że sytuacja wraca do normy. Zaznaczył jednak, że podział pracy jest na razie tymczasowy.

Antoni Stadnicki zapowiedział ponadto, że do pracy wrócą ci, którzy zostali zwolnieni oraz ci, którym nie przedłużono umów.

Nie oznacza to jednak końca konfliktu między Kasą Krajową a ornontowickim SKOKiem. Zarządca komisaryczny Michał Włoszczyk oświadczył, że Kasa dalej swoich racji dochodzić będzie w sądzie.

Konflikt wybuchł, gdy Kasa Krajowa usunęła zarząd SKOK "Kopernik" i wprowadziła zarządcę komisarycznego uznając, że w firmie dochodzi do szeregu nieprawidłowości. Po wprowadzeniu zarządcy, Kasa zdecydowała o przeniesieniu centrali do Łodzi i zwolnieniu pracowników.

To wywołało lawinę protestów. Choć pracownicy wrócili dziś do firmy, sytuacja wciąż jest patowa. Obie strony uważają, że mają rację. Sprawę rozstrzygnie pewnie dopiero decyzja sądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.