Facebook Google+ Twitter

Ustanowiono szczecińską nagrodę literacką. Pierwsza edycja Gryfii w maju

Szczecińska kultura od lat jest silna literaturą kobiecą, dlatego tutejsza nagroda literacka, Gryfia będzie pierwszą w Polsce przyznawaną pisarkom.

Gryfia nagroda dla autorki / Fot. Andrzej SadowskiSzczecińscy humaniści, doszli do wniosku że trzeba wreszcie zagospodarować tę przestrzeń kultury poprzez Festiwal literatury w Szczecinie. Wymyślili, że Szczecin powinien mieć swoją nagrodę literacką. Opracowali zarys programowy i ze swoim pomysłem poszli do Tomasza Kowalczyka, redaktora naczelnego "Kuriera Szczecińskiego".

Tomasz Kowalczyk, uznał pomysł Festiwalu literackiego i nagrody literackiej za interesujący i włączył się w prace nad urzeczywistnieniem tego pomysłu. W ten sposób "Kurier Szczeciński", stała się organizatorem tego przedsięwzięcia, znalazła też partnera strategicznego w zarządzie miasta Szczecin. Szczecińska Agencja Artystyczna podjęła się zorganizować dodatkowo kiermasz książki i imprezy związane z Festiwalem Literatury.

Na miejsce imprezy (festiwalu literackiego i kiermaszu książki) wybrano Centrum Handlowe Galaxy (patrz: Galaxy: szczecińskie centrum handlowe i ...kulturalno-towarzyskie). Wsparcie dla przedsięwzięcia, zadeklarował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademia Sztuki i Teatr Współczesny.

Na przewodniczącą jury Nagrody Literackiej, wybrano profesor Ingę Iwasiów, a ona przekonała wszystkich aby szczecińska nagroda literacka, była pierwszą w Polsce nagrodą dla pisarki. Z wyborem nazwy nagrody nie było większego problemu, od początku było wiadomo, że musi być kojarzona ze Szczecinem, z jego symbolem Gryfem, a więc wybrano Gryfię. Pierwsza edycja Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej Dla Autorki Gryfia, rozpocznie się 18 maja bieżącego roku.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tamara Kliś
  • Tamara Kliś
  • 28.02.2012 18:11

Wreszcie nagroda wyłącznie dla kobiet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.