Facebook Google+ Twitter

Ustaw ICE w swoim telefonie

W każdej chwili, nie tylko w czasie wakacji, może przydarzyć nam się jakiś wypadek. W takiej chwili ICE może uratować życie!

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Nokia2600.jpg&filetimestamp=20071017170322Telefon jest to rzecz, którą zazwyczaj zabieramy z domu, trzymamy przy sobie i często bywa bazą informacji o nas lub daje możliwość skontaktowania się z naszymi bliskimi, gdyby coś nam się stało. O ile w naszym kraju ratownik zna takie słowa jak "mama", "tata" czy "żona" i z łatwością znajdzie odpowiedni numer pod który należy zadzwonić, to za granicą nie możemy liczyć na to, że ratować będzie nas osoba znająca język polski.

Co to jest ICE?
ICE czyli skrót od "In Case of Emergency", po polsku "w nagłym wypadku". Jest to skrót znany przez każdego ratownika, w każdym kraju. Posiadanie wpisanego kontaktu w telefonie pod taką nazwą ułatwi pracę lekarzom i przyśpieszy możliwość ratowania Ci życia. Pod nazwą ICE powinien znajdować się numer osoby, która zna najwięcej informacji o Twoim zdrowiu – jakie leki przyjmujesz, jaką masz grupę krwi czy o przebytych chorobach.

Co należy zrobić?
Jak najszybciej wziąć telefon do ręki, wpisać odpowiedni numer i zapisać go jako ICE. Możesz zapisać kilka kontaktów, według priorytetu – ICE1, ICE 2 etc. A na koniec przekazać tę informację znajomym, aby zrobili to samo!

Zajrzyj też na stronę www.ustaw-ice.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam już od dawna zapisane 2 kontakty pod ICE... Oby nikt nigdy nie musiał z nich korzystać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.