Facebook Google+ Twitter

Ustawa śmieciowa w praktyce. Piszcie, fotografujcie. Wydłużamy termin!

1 lipca weszła w życie ustawa śmieciowa. Prosiliśmy autorów W24 o nadsyłanie materiałów, dokumentujących jak jest ona realizowana w Waszych gminach. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane teksty i galerie! Są one na tyle wartościowe, że zdecydowaliśmy się jeszcze wydłużyć termin nadsyłania relacji z kolejnych miast do czwartku, 11 lipca.

 / Fot. PAPChcemy zebrać informacje na temat tego, jak poradziły sobie z problemem Wasze miejscowości. Materiały nadesłane do nas, przekażemy do Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Ustawa miała rozwiązać problem z nielegalnym pozbywaniem się odpadków. Wydaje się jednak, że na razie nie rozwiązała, a dodatkowo wprowadziła spore zamieszanie.

Już 1 lipca mieszkańcy wielu gmin alarmowali, że brakuje worków na śmieci i odpowiednich pojemników na odpady (najczęściej na odpady zielone oraz oddzielnych na szkło białe i kolorowe). W niektórych gminach nie wiadomo, kto ma ostatecznie odbierać śmieci, a jeśli nawet wiadomo kto, to nie wiadomo, dlaczego nie odbiera. Mieszkańcy skarżą się też, że nie ma jednoznacznie określonych zasad segregacji śmieci, nie mówiąc już o tym, że nie bardzo wiadomo, gdzie je składować do czasu odbioru.

Niektóre osiedla już zaczynają przypominać widoki z Włoch. Walające się śmieci, wysypujące z kontenera...

Wyruszcie w miasto. Zróbcie zdjęcia, opiszcie problemy Waszej gminy. Przez cały tydzień (do 7 lipca włącznie) czekamy na relacje. Jeśli uda nam się zgromadzić dużo wartościowego i ciekawego materiału (minimum 15 tekstów i fotogalerii z opisami), przekażemy go do Ministerstwa Ochrony Środowiska z prośbą o komentarz. W przypadku niedopracowanej ustawy, taki głos obywatelski będzie szczególnie ważny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

A w Warszawie ...-> link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Jaworznie wszystko po staremu bez zmian ulotki informacyjne w każdym domu i plan wywozu też tak ze nic się zbytnio nie zmienia oprócz opłat za wywóz

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilka miast już mamy! Dziękujemy Autorom i prosimy o materiały z innych miast. Może wspólnie uda nam się coś zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasza mała wspólnota uznała , nie segregujemy śmieci .
Wywóz przejęła inna spółka .Wywozi we wtorki i piątki . Śmieci nie ma . Stoi też pojemnik na gabaryty.
Mieszkańcy ze " strachu " zaczęli wynosić skarby z piwnic zalegające latami .Myślę ,że tak się dzieje w wielu miastach .
Kolejnym etapem będzie opłata od ...zużycia wody .
W wielu mieszkaniach mieszka więcej osób niż jest zgłoszonych w administracji .
Po pół roku zapadnie decyzja co dalej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

a tak w Łodzi po 4 dniach reformy
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak wygląda w Sopocie: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zauważyłam bałaganu w moim mieście. Trzeba przyznać, że chociaż panuje bezkrólewie w Elblągu, to kubły są opróżniane, a na osiedlach powstały nowe obudowy dla pojemników, by takowe nie stały bez nadzoru i nie kusiły przygodnych przechodniów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne zadanie. Na ten temat można w każdym zakątku znaleźć materiał, ale... Nawet nie chce próbować bo znów dostanę baty. Zostawiam to lepszym. Powodzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

We Wrocławiu, jak na razie daje się zaobserwować pewien chaos. Kubły pęcznieją w oczach i nie widać nikogo kto by je zabrał. jednak prawdziwy powód do narzekania mają te osoby, którym pojemniki zabrano i do dzisiaj nie postawiono nowych. Zaobserwowałem, że ALBA we Wrocławiu rozwozi kubły, ale czy wszystko idzie zgodnie z planem trudno jednoznacznie powiedzieć. Na razie daje się zauważyć piętrzące się góry śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, jeśli akurat nie znalazł Pan materiału godnego skomentowania (co raczej się Panu nie zdarza, wnioskując z liczby Pana postów), proszę nie komentować :). A w przyszłości warto zaglądać również na strony działów i do "Najnowszych", a nie tylko na stronę główną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.