Facebook Google+ Twitter

Ustawy medialnej nie będzie? Platforma nie jest zainteresowana zmianami

Nowa ustawa medialna powinna wejść w życie z końcem sierpnia tego roku. Tak niedawno jeszcze deklarował Michał Boni. Problem jednak w tym, ze nikt nad nią nie pracuje.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:PL_warsaw_TVP_001.JPG&filetimestamp=20110516000013 / Fot. fot.pl.wikipedia.orgWbrew szumnym zapowiedziom nowa ustawa medialna może się latem nie pojawić. Dzieje się tak dlatego, że w żadnym resorcie nie są nad nią prowadzone prace. Michał Boni, który w rządzie Donalda Tuska jest ministrem administracji i cyfryzacji zapowiadał, że nowy projekt ustawy medialnej pojawi się pod koniec sierpnia.

Jednak okazuje się, że prac nad projektem nikt nie prowadzi. Zarówno ministerstwo, jak i resort kultury i dziedzictwa narodowego o nim nie słyszały. Posłowie Platformy Obywatelskiej również nie pracują nad tym przedsięwzięciem.

Za taki stan rzeczy odpowiadać może obecna sytuacja na rynku - PO nie jest zainteresowana zmianami. Okazuje się, że od momentu nowelizacji z sierpnia 2010 roku Platforma przejęła kontrolę nad Krajową Radą Radiofonii i Telewizji z rąk ludzi kojarzonych z PiS.

"W efekcie w KRRiT posady dostali ludzie kojarzeni z prezydentem Bronisławem Komorowskim, a do TVP przyszła spora grupa osób wcześniej związanych z ministerstwem kultury i Bogdanem Zdrojewskim" - czytamy w serwisie polskieradio.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.