Facebook Google+ Twitter

Ustecki rekord - 23 269 złotych zebranych na WOŚP

Występy artystyczne, pokazy najnowocześniejszego sprzętu służb mundurowych, licytacje różnych przedmiotów, oraz pokaz sztucznych ogni to atrakcje, które towarzyszyły XVI Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Usce.

23 269 złotych Liczenie pieniędzy w usteckim sztabie WOŚP. Na ostateczną kwotę musimy jeszcze poczekać kilka dni. / Fot. Jakub Klimek- ta suma to efekt zbiórki pieniędzy, w trakcie trwania XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustce. Od godziny 9 do godziny 16 na ulicach miasta kwestowało ponad 100 wolontariuszy. Nad ich bezpieczeństwem czuwała zwiększona w tym dniu liczba patroli policji oraz marynarze. Od godziny 12, przez 3 godziny w usteckim sztabie WOŚP, można było podziwiać najnowszy sprzęt Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej. Ponadto o godzinie 18, w sali widowiskowej Domu Kultury, rozpoczął się koncert „Dla 16-tki z głową”. Na scenie zobaczyliśmy wielu lokalnych zespołów i solistów.

W przerwie między kolejnymi występami, odbywały się licytacje orkiestrowych gadżetów oraz wielu innych rzeczy, takich jak m.in. specjalnie na tę okazję przygotowane torty. Rekordowa wartość jednego z nich to 210 zł. Miłośnik tortu powiedział nam, że jego córka ma następnego dnia 18. urodziny, a tort wylicytował specjalnie dla niej. Gratką dla fanów kinematografii były przekazane przez usteckie kino „Delfin” plakaty z lat 70, z filmu „Czterej pancerni i pies” oraz „Janosik”.

Niebywałą atrakcją było tradycyjne już „Światełko do nieba”, które odbyło się o godzinie 20. Tegoroczny finał w Ustce był bardzo spokojny, jak potwierdza dyrektor usteckiego Domu Kultury, i szefowa sztabu WOŚP w naszym mieście: - Nie dotarły do nas żadne sygnały, od policji ani od samych wolontariuszy o jakiś incydentach mających miejsce w trakcie kwestowania wolontariuszy na miasta mówi.

Mimo początkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych XVI finał WOŚP w Ustce, można z pewnością zaliczyć do udanych. Kwota zebrana podczas trwania tego finału w Ustce wynosi 23 269 zł i jest rekordowa! Dla przypomnienia w ubiegłym roku zebrano tu 20 358 zł. Rekordową kwotę w kweście ulicznej, bo ponad 1400 zł do orkiestrowej puszki zebrały dwie wolontariuszki – Kinga Wnęk i Marta Karpuk. - Mamy satysfakcję, że pomagamy zbierać pieniądze na leczenie dzieci - Mówi Kinga. - Fajne jest, że tego dnia można poznać wiele fajnych osób - dodaje Marta.

Jak zgodnie twierdzą wszyscy wolontariusze, ludzie tego dnia są wyjątkowo mili i hojni, na co najlepszym dowodem jest zgromadzona kwota. Zdecydowanie XVI Finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustce, można zaliczyć do udanych. Pieniądze zebrane podczas trwania tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom cierpiącym na schorzenia laryngologiczne oraz na wsparcie diagnostyki i leczenia wad słuchu u noworodków i małych dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Taa fajnie one uzbierały 1400 zł i są wspomniane
A ja kurcze uzbierałem 2156.01 zł i nic nie wspomnieli ...
Moje miasto jest do DUPY xD hehe
Ale gratuluje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Ostrowcu Św. też padł rekord. Około 45 tys. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Brawo Ustka ... Oby tak dalej ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście chodzi o Ustkę, za zaistniałą literówkę przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ile u mnie zebrano? Hmm...
Brawo Uska, czy Ustka?
W zajawce masz Uska.
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.