Facebook Google+ Twitter

Usterki w Mazdach. Konieczne przeglądy

Japoński producent wezwał ponad 300 tys. właścicieli samochodów Mazda3 i Mazda5 do odwiedzenia autoryzowanych warsztatów serwisowych w celu przeglądu i ewentualnej naprawy układu kierowniczego.

Mazda3 - wikipedia.org / Fot. Matthias93Mazda Motor Corp zawiadomiła rząd USA, że w dwóch modelach Mazdy - samochodu uważanego za jeden z najbardziej niezawodnych na świecie, stwierdzono możliwość wystąpienia potencjalnie niebezpiecznej usterki, która może spowodowac wypadek. Nagły zanik wspomagania układu kierowniczego może bowiem znacznie utrudnić właścicielom prowadzenie pojazdu.

W przypadku wykrycia wady, naprawa byłaby bezpłatna.

Inżynierowie producenta ustalili, iż usterkę powoduje rdza formująca się wewnątrz przewodu wysokiego ciśnienia w systemie wspomagania układu kierowniczego. Cząsteczki rdzy dostają się do pompy zasilającej i powodują jej automatyczne wyłączenie w celu uniknięcia przegrzania.

Dotychczas oficjalnie nie zanotowano żadnego wypadku, który byłby spowodowany zanikiem wspomagania kierowniczego. Federalna Administracja ds. Bezpieczeństwa Transportu (NHTSA), która prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie, jednak podaje, że doszło do trzech wypadków. NHTSA otrzymała też 33 skargi właścicieli aut tych modeli.

Sprawa dotyczy samochodów wyprodukowanych w latach 2007-2009 (Mazda3) i w latach 2007-2008 (Mazda5). Obejmuje zatem ok. 215 tys. aut w USA i 200 tys. w Kanadzie i Meksyku.

Producent miał podobny problem w ubiegłym roku z samochodami tych modeli w Japonii.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

szacun:) spec od samochodów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.