Facebook Google+ Twitter

Ustka - atrakcyjny kurort nad Bałtykiem

Jedną z najładniejszych nadmorskich miejscowości jest Ustka. Jedni nazywają ją "riwierą północy", inni urokliwym miejscem, w którym się dobrze wypoczywa. Niewątpliwie jest to zasługa przepięknej przyrody i morza.

Latarnia morska w Ustce. / Fot. Tomasz LegutkoOd 1976 roku Ustka ma status uzdrowiska. Kurort ciągle się rozwija i pięknieje, nikogo nie dziwi fakt, że w sezonie letnim jest zatłoczony i tętni życiem. Nadmorskie miejscowości gminy Ustka odwiedza prawie 200 tys. turystów, którzy mogą nie tylko plażować, ale i korzystać atrakcji sportowych i kulturalnych. Obchodzone są tu ,,Dni Morza”, odbywają się ogólnopolskie rajdy rowerowe ,,Szlakiem Zwiniętych Torów”, festyny, zawody wędkarskie, neptunalia, Ogólnopolski Zjazd Maskotek, Przegląd Orkiestr Dętych, Festiwal Sztucznych Ogni, Polskie Mistrzostwa w wypłukiwaniu bursztynu, które odbyły się już po raz dziewiąty. Można skorzystać z lotów widokowych i rejsu statkiem spacerowym i jeszcze wielu innych atrakcji. Liczne zabytki klasy ,,0”, świadczące o chwale i bogactwie kurortu, wzmacniają piękno krajobrazu. Ponadto warto zobaczyć port, latarnię i promenadę.
Złocisty piasek plaży i turyści. / Fot. Tomasz Legutko
Większość turystów przyjeżdża tu, aby spędzać czas na plaży. Wielu zatrzymuje się w rozsianych po całej Ustce wykwintnych restauracjach, barach i smażalniach, serwujących ryby i owoce morza. Ciekawostką jest najstarszy w Ustce całkowicie zachowany rybacki dom – budynek, który stoi w samym centrum miasta. Ponad 200 lat temu został zbudowany na obrzeżach rybackiej osady, obecnie jest przeznaczony do rewitalizacji. W corocznym rankingu nadmorskich plaż Ustka uplasowała się na 7 miejscu. W plebiscycie wzięło udział 25 tys. plażowiczów. Rozrywka, bezpieczeństwo i czystość to kategorie, które wzięli pod uwagę internauci. W sumie ośrodki nadmorskie były oceniane w 10 kategoriach. Plusem wielu ośrodków jest przede wszystkim oferta sportów wodnych, liczne bary i restauracje oraz służby, które zabezpieczają odpoczynek, minusem wielu brak czystości.
Falochron - molo wschodnie w Ustce. / Fot. Tomasz Legutko
Wizytówką Ustki jest latarnia morska, z której można obserwować okolice miasta i Bałtyk – najsłodsze może świata, gdzie obok siebie żyją organizmy morskie i słodkowodne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Halina Wróblewska
  • Halina Wróblewska
  • 27.09.2011 18:24

Byłam , widziałam - Ustka to piękne miejsce do wypoczynku . Tu dbają o Turystę żeby był zadowolony. Dla autora 5

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Lasecki
  • Kazimierz Lasecki
  • 27.09.2011 18:15

Pani Małgorzato -Rowy jest to wieś sołecka - wizytówka gminy Ustka, a więc ci którzy wybiorą się do Ustki bez problemu mogą zwiedzić Rowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Longin Frankowski
  • Longin Frankowski
  • 05.07.2011 13:47

Przeczytałem reklamę Ustki na podstawie której mamy ocenić kurort .
Ale - pisząc że Bałtyk to najsłodsze może świata , to nie wiem o co chodzi.
Czy może morze jest.... , czy może jest źle pisane morze .
Ludzie ta reklama Ustki boliiiiii .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Małgorzata Żabicka
  • Małgorzata Żabicka
  • 11.06.2011 19:02

Autor ma niedokładne informacje i wprowadza ludzi w błąd. Ci, którzy się wybiorą do Ustki na rajd rowerowy ,,Szlakiem Zwiniętych Torów”, na Ogólnopolski Zjazd Maskotek czy Przegląd Orkiestr Dętych, nigdy tych imprez nie zobaczą, bo odbywają się one w Rowach.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.