Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1355 miejsce

Ustka. Tu na razie jest ściernisko, ale będzie uzdrowisko

Park wodny, ekskluzywne centrum SPA i 150 nowych miejsc pracy. W Ustce ruszyła budowa największego na Pomorzu kompleksu uzdrowiskowego.

Łukasz de Lubicz-Szeliski jest przekonany, że już za kilka lat kompleks sanatoryjny stanie się największą perłą Bałtyku. / Fot. Jacek CegłaPatrząc na ogromną parcelę przy ulicy Wczasowej aż trudno uwierzyć, że już za kilka lat stanie tu jeden z największych w Polsce kompleksów rekreacyjno-uzdrowiskowych. Ruiny budynków, które przez ponad 20 lat niszczały nieużywane, wołają o pomstę do nieba. O rozmachu megainwestycji świadczą natomiast jej projekty. Kolorowe wizualizacje zapierają dech w piersiach.

Wodny świat


Gdy w ubiegłym roku rodzina de Lubicz-Szeliskich, która jest właścicielem firmy kosmetycznej Pierre Rene i luksusowego hotelu „Lubicz”, kupiła od państwa spółkę „Uzdrowisko”, mało kto przypuszczał, że ambitne plany biznesmenów tak szybko nabiorą tempa. Tymczasem pierwsza łopata została już wbita. Na ponad dwuhektarowej działce stanie pięciopiętrowy obiekt o powierzchni 27,5 tysięcy metrów kwadratowych. Perełką uzdrowiska będzie nowoczesny park wodny z ogromnym jakuzzi, zjeżdżalniami, rwącą rzeką i biczami wodnymi. - Tu bedzię pięć 25-metrowych torów, a tam basen rekreacyjny o powierzchni 470 metrów – pokazuje na planach Łukasz de Lubicz-Szeliski, prezes zarządu hotelu „Lubicz”. - Co ważne, z aquaparku będą mogli korzystać nie tylko goście hotelu, ale także mieszkańcy Ustki, regionu oraz turyści.

Sanatorium pod sosnami


Część sanatoryjna będzie mekką dla kuracjuszy i wszystkich
innych, którzy chcą podreperować swoje zdrowie. - Najlepsi specjaliści będą przyjmować w 25 gabinetach – tłumaczy prezes „Lubicza”. - Dziennie będziemy w stanie wykonywać nawet 1500 zabiegów! – podkreśla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.