Facebook Google+ Twitter

Ustka. Turyści zapłacą wyższą opłatę uzdrowiskową

Zamiast 1,6 zł za każdy dzień pobytu, od nowego roku turyści przyjeżdżający do Ustki będą musieli zapłacić 2 zł. To decyzja usteckiej Rady Miejskiej, która w ostatni czwartek podjęła decyzję o zwiększeniu opłaty uzdrowiskowej.

 / Fot. Fot. H.BierndgarskiPieniądze jak co roku mają być w całości przeznaczone na inwestycje związane z ruchem turystycznym. 
Za osoby niepełnoletnie zapłacimy 1 zł. Wcześniej było to 80 groszy dziennie.
Turysta wypoczywający w Ustce za każdy dzień pobytu powinien uiścić tzw. opłatę uzdrowiskową, lokalny podatek, który pobierają od wczasowiczów urzędnicy z nadmorskich miejscowości.

W skali roku Ustka powinna pozyskać w ten sposób kilka milionów złotych. Do miejskiej kasy trafia jednak tylko kilkaset tysięcy. Wszystko dlatego, że większość kwaterodawców działa w tzw. "szarej strefie" i nie informuje urzędu o prowadzonej przez siebie działalności. Mimo wszystko co roku do kasy trafia około 700-800 tysięcy, które wspomagają miejską kasę.


- Do końca września udało się nam zebrać 500 tysięcy złotych - przekonuje Jacek Cegła, rzecznik  / Fot. Jerzy Undro PAPprasowy Urzędu Miasta w Ustce. - Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu opłaty, ponieważ w porównaniu do innych miejscowości uzdrowiskowych wysokość opłaty w Ustce była jedną z niższych. Wzrost jest niewielki, przeciętny turysta praktycznie tego nie odczuje. Zebraną kwotę przeznaczymy na inwestycje podnoszące atrakcyjność naszego miasta.


Z opłaty uzdrowiskowej remontowane są ulice i ścieżki rowerowe oraz najbardziej atrakcyjne miejsca w Ustce, chociażby promenada nadmorska. Dodatkowo równowartość zebranej kwoty samorząd otrzyma ze skarbu państwa. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Parku Zdrojowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.11.2009 23:03

przynajmniej widać w Ustce że coś się robi i dba się o turystów, maja rację że podnoszą stawkę...piękne miasteczko

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.