Facebook Google+ Twitter

Ustroń: reprezentacyjny rynek dla turystów

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-10-02 08:50

Do uzdrowiska przyjeżdżają tysiące turystów, którzy jednak nie za bardzo mają gdzie się spotykać. - Miastu brakuje reprezentacyjnego centrum - przekonują, dlatego od kilku lat władze Ustronia pracują nad zmianą wizerunku Rynku i okolic.

 

Zaczęto od usunięcia dworca autobusowego sprzed Ratusza i wybudowania nowych przystanków przy głównej ulicy. Następnym krokiem była przebudowa mostku na Bładniczce, budowa ronda i parkingu między hotelem Równica a ulicą Brody. W zeszłym roku Ratusz przestał straszyć i wrócił do wyglądu sprzed stu lat. Jest ładniejszy i wyższy.

Po remoncie Ratusza przyszedł czas na modernizację Rynku. WOJCIECH TRZCIONKA
Wkrótce na głównym miejskim placu wreszcie będzie można spotkać się ze znajomymi, usiąść w ogródku i wypić kawę. W przyszłym roku ruszy bowiem od dawna wyczekiwana przebudowa Rynku. - Projekt jest już gotowy. Czekamy na pozwolenie na budowę i ogłaszamy przetarg - mówi Andrzej Siemiński, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Ustroniu. Z płyty Rynku znikną samochody, a stary asfalt zastąpi stylowa kostka granitowa. Pojawią się nowe ławeczki, latarnie i zieleń. Koło Ratusza na stałe ustawiona zostanie mała, zadaszona estrada, a na środku placu - fontanna. Wyrosną też małe kawiarnie, a przy nich ogródki.

Inwestycja powinna ruszyć na wiosnę i zakończyć się w 2008 roku. Kosztować będzie 4 mln zł. 75 proc. tej kwoty pokryje Unia Europejska. Resztę wyłoży miasto. (two)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.