Facebook Google+ Twitter

Ustrzyki dolne - ciekawe miejsce na wypoczynek

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-24 10:53

Ustrzyki dolne to miejscowość w Podkarpackich górach - dokładnie w Bieszczadach. Malowniczy krajobraz zarówno podczas sezonu zimowego jak i letnie sprawia, że przyjeżdżają tutaj ludzie aby wypocząć i nacieszyć się radością spokoju i ciszy.

Ustrzyki dolne są gminą o wielkości 10 tys. mieszkańców. Jest miejscem wyjątkowym pod względem przyrody. Zima trwa tutaj bardzo długo ponieważ Ustrzyki dolne położone są w samym centrum Bieszczad przy granicy południowo-wschodniej Polski. W tej gminie położony jest również Arłamów - mała miejscowość, która przyciąga coraz większą liczbę osób ze względu na lasy oraz pobliskie jeziora.

W Ustrzykach dolnych znajdują się bardzo dobre bazy noclegowe. Można wynająć tutaj tani pokój albo zakwaterować się w hotelu czterogwiazdkowym. W zależności od naszego budżetu i tego co kto lubi, każdy znajdzie coś dla siebie.

Ustrzyki dolne są miejscowością narciarską, ponieważ zima długo tutaj utrzymuje śnieg. Dlatego Arłamów jest miejscem częstych odwiedzin amatorów zimowych sportów jak narciarstwo czy snowboard.

W lecie Ustrzyki dolne zmieniają się w piękne pola i lasy a także miejsca gdzie można spływać kajakiem i łowić ryby. W tej gminie lasy stanowią połowę powierzchni regionu. Dzika przyroda cały czas jest obecna. Tutaj można nabrać sił i spokojnie spędzić wakacje.

Gmina owocuje też w różnego rodzaju atrakcje historyczne - położone jest tu XVIII wieczne Sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej.

http://www.arlamow.pl
(Izabela Majewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.