Facebook Google+ Twitter

Usuń resztki sowieckiej okupacji z Legnicy [Zdjęcia]

1 września ruszyła w Legnicy społeczna kampania "Usuń resztki sowieckiej okupacji". Głównym celem jest usunięcie pomnika Wdzięczności dla Armii Radzieckiej. Zebrano ponad sto podpisów pod petycją do prezydenta miasta.

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Mariusz Witkowski
Fot. Mariusz Witkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Lepiej poczytać niskonakładowe, ale trafne książki wspomnieniowe albo porozmawiać z najstarszymi ludźmi, pamiętającymi tamte czasy. Wyłoni się zapewnie nie odmienny o 180 stopni, ale pod znacznie innym kątem ustawiony aniżeli propagandowe łopaty do głowy demo-libertyńskie względnie maryjno-ojczyźniane. Jest też inna droga. Jeśli ktoś np. uważa naszych słowiańskich pobratymców za dzikich Azjatów, a Jankesów za najwspanialszych ludzi, niech przejrzy dzieje wojny secesyjnej, tłumienia buntu w Wandei, itd. itp.

Sto podpisów... Na miejscu władz miejskich wyrzuciłbym je z miejsca do kosza i wypił kawę. Ta tzw. polityka historyczna nie ma poparcie bliskie zera wśród wyborców zajętych walką o biologiczne przetrwanie, a tym bogatym i zamożnym, zwłaszcza młodym tym bardziej jest obojętna. Za koszty usunięcia tego pomnika możnaby dać posiłek w szkole wielu polskim dzieciom przychodzącym bez śniadania. Są jednak ludzie, dla których walka z pomnikami i grobami, wywlekanie kości z grobów są ważniejsze niż takie drobnostki. Oby w końcu nie wołali: Boże, czemuś nas opuścił?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polacy, jak zauważyłem, mają skłonność do wywyższania się w stosunku do Rosjan, Ukraińców i Białorusinów, a także obwiniania ich jako przeklętej Moskwy, winnej ich wszystkich błędów i upadków. W praktyce oba narody (te trzy wschodniosłowiańskie łączą jeszcze do dzisiaj starsi ludzie w jedną całość) mają szereg podobnych, zasadniczych wad: wiara w mity i czekanie na cuda, łatwość w związku z tym dawania się użyć jako narzędzie obych potęg umiejących grać na tych strunach, słomiany ogień, brak umiejętności organizacyjnych, przemysłowych, finansowych i handlowych, za to ogromne w dziedzinie gospodarki samych znajomych i malutkich intryg.

Wracając do przedmiotu tej galerii zdjęć. Jeśli ktoś jest pewny, że Marks, Engels, Lenin, Trocki, Dzierżyński, Stalin i Beria byli Rosjanami, to pogratulować wybitnej wiedzy historycznej o znaczeniu praktycznym... Jeśli komuś przyszło do głowy, że wśród żołnierzy Armii Radzieckiej było niewielu, u których ktoś z rodziny nie był ofiarą tamtejszych porządków (zasadnicza różnica w stosunku do Wehrmachtu)... To niech przestanie czytać największą gazetę i słuchać najbogatszego radia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.