Facebook Google+ Twitter

Usunęliśmy bez pytania miejsce kultu

Jak mogiłka pochowanej przez dzieci kotki zmieniła się w miejsce kultu.

Przeczytałem dziś w mediach taką oto informację:
"Decyzję ws. krzyża stojącego od katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim powinien podjąć Kościół - mówi rzecznik rządu. Co na to warszawska kuria? - Decyzja należy do władz Warszawy i Kancelarii Prezydenta - uważa jej rzecznik ks. Rafał Markowski. Gdy władze miasta zaproponują, co z tym krzyżem zrobić, władze archidiecezji odniosą się do tej propozycji i wspólnie to rozważymy."

Dreszcz przeszedł mi po plecach i zlany zimnym potem paniki ujrzałem przed oczami straszliwą zbrodnię, jaką całą rodziną przed laty w swej nieświadomości popełniliśmy.

Kiedyś, dawno, dawno temu, w czasach mojego siermiężnego, acz szczęśliwego dzieciństwa na Saskiej Kępie, rodzice postanowili przerwać nieustanny korowód psich ulubieńców i wzięli, dla odmiany, małą kotkę.

Minka, bo tak ją z bratem nazwaliśmy, wyrastała zdrowo i radośnie, baraszkując po mieszkaniu i przydomowym ogródku. Była taka, jak małe kotki być potrafią: cieplutka, przymilna, łasząca się i terkocząca wdzięcznie na kolanach, ale równocześnie systematycznie zawłaszczająca przestrzeń domową, jako swoje terytorium łowne. Było jej wszędzie pełno, a że umiała się zachować, była czyściutka i towarzyska, stała się ulubienicą całego budynku.

Grasowała często po ogrodzie, a efekty "polowań" w postaci myszek, dżdżownic, motyli, czy ważek przynosiła pod drzwi balkonowe, jakby w hołdzie dla naszej mamy, którą uznawała chyba za przewodniczkę stada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Moim zdaniem ten kto postawił tę mogiłkę, w dodatku na własnym terenie - miał prawo ją usunąć i nie musiał tego z nikim konsultować. I dobrze, bo a nuż zapytawszy urzędników o zgodę, zostalibyście odprawieni do kurii lub proboszcza i vice versa. Nie wykluczone jednak, że było to działanie bezprawne. - Cóż, należy mieć nadzieję, że objęła je amnestia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa historyjka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.